• Blog
  • Mac/Macbook
  • iphone
  • iPad
  • Watch
  • Egyéb
  • Forrás
  • Névjegy

Miért az Apple Music-ot Válaszd?

2017. ápr. 27. 10:38 , Nincsenek hozzászólások
Képtalálat a következőre: „apple music”
Napjainkban a zenei streaming piac virágkorát éli. Óriási harc folyik a prémium előfizetőkért, akció akció hátán érkezik, egyszóval mindent megtesznek, hogy egy potenciális új személy, lehetőleg náluk landoljon. Míg régebben komoly különbségek voltak a szolgáltatók között, az mára már szépen elhalványodni látszik. Havidíjat tekintve, szinte ugyan azt nyújtja az összes kiemelkedő piaci szereplő. A különbségeket főként kinézetben, zenei paletta adatbázis kiterjedésében, kezelhetőségben és egyéb mellé adott szolgáltatásban érezhetjük. Jelenleg a legkiemelkedőbb streaming szolgáltatók: az Apple Music, Spotify, Tidal, Deezer, Google Play Music és a Pandora. Utóbbi magyarországon még nem elérhető.

Jómagam szinte az összes lehetőséget kipróbáltam, mely Magyarországon elérhető prémium előfizetéssel, ezek közül kivétel a Deezer, melyet ugyan én is letöltöttem iPhone-ra, mert kíváncsi voltam rá, de nem mozgatott meg annyira, hogy elő is fizessek rá. 

Nagyon fontos azt is megjegyeznem, hogy nekem nincsenek óriási igényeim streaming téren, nem vagyok egy igazi audiofil. Fontos a hangzás és minőség számomra is, de azt főként otthon, erre kialakított berendezéseken élvezem. Számomra telefonon az a legfontosabb, hogy jól szóljon, miközben éppen futok, bicajozom, edzem, sétálok valahova vagy éppen csak úgy kedvem szottyan fülessel zenét hallgatni telefonon. Maradjunk annyiban, hogy átlagos zenét kedvelő fickó vagyok, aki nem veti meg azokat, akik Youtube-ról hallgatnak zenét. Nem figyelek minden kis apróságra, nem hallok ki mindent és számomra igazából mindegy, hogy éppen melyik streaming szolgáltatót hallgatom. 

Az Apple Music a többi szolgáltatáshoz képest a legfiatalabb, 2015 június 30-án mutatták be. Mégis, tekintve az Apple-termékek népszerűségét, aránylag hamar hatalmas felhasználói bázist szerzett magának. Legutóbbi értesüléseink szerint az Apple Music már bőven 20 millió felhasználó fölött jár, és ebbe csak azokat számolták bele, akik ténylegesen fizetnek is a szolgáltatásért. Igen tudjuk, hogy a Spotify laza 100 millió felhasználóval rendelkezik és ebből kb. 40 millió - ha azóta már nem több - prémium előfizető is, de az Apple-nek nem kell szégyenkeznie.

Azt is ki kell emelni, hogy az Apple három hónapos ingyenes prémium időszakot ad, mely bőven elég ahhoz, hogy megszeressük vagy éppen megutáljuk. 

Kezelőfelület

A kezelőfelületnek voltak és vannak is szépséghibái. A debütálás után rengetegen panaszkodtak az átláthatatlan elrendezésre, nem voltak egyértelműek a gombok funkciói, magyarul az egész egy káosz. Azóta rendbe tették, csiszolgatták és szerintem egyre jobb. Nekem semmi gondom nincs a kezelőfelülettel, számomra érthető és átlátható az egész. Nem is értettem a fene nagy zúgolódást a ronda kinézet, nagy és vastag betűk illetve a fehér háttér miatt (*A google music hasonló képpen néz ki és nekem nagyon nem tetszett*). Nem azt mondom van még mit javítani rajta, de egyértelműen jó úton haladnak vele. Persze mások vagyunk és mindenkinek más tetszik, ezt el kell tudni fogadni.

Képtalálat a következőre: „apple music kezelőfelület”

Szolgáltatások

Szolgáltatások tekintetében sincsen gond, hiszen kaptunk egy Beats 1 rádiót, valamint érkezik az apple-nek egy saját sorozata is. Bónusznak kapunk pár exkluzív előadót, például Drake-et, vagy a már említett Taylor Swift-et. Engem speciel a rádió, a saját sorozat és az exkluzív elóadok sem hoztak lázba, nem igazán érdekel, de azt jó ötletnek tartom, hogy adni akarnak egy-két pluszt. A zenekínálatot nagyon nem érheti panasz, minden előadót megtaláltam, akire rákerestem, bár igaz, ez érvényes volt az össze többi szolgáltatásra is. Azt meg kell jegyeznem, hogy zenekínálat terén a Google Music Play a legjobb. Mondhatni, hogy ott aztán tényleg mindent meg lehet találni.

Képtalálat a következőre: „apple music szolgáltatások”Egy streamingszolgáltatásnál nálam az egyik legfontosabb szempont az ajánlások. Nyilván mindenkinek megvan a saját ízlése, a kedvenc előadói, de néha olyan jó valami újat hallgatni, főleg ha az passzol is a gusztusunkhoz. Ezt a célt szolgálja a For You fül, aminek használatához először kicsit meg kell tanítani az algoritmusoknak az ízlésünket. Ezt egy elég furcsa felületen keresztül tehetjük meg, ahol rózsaszín labdákra nyomogatva adhatjuk meg, hogy egy adott stílust vagy előadót mennyire szeretünk. Ezután viszont már tényleg jönnek az ajánlások, amik nem mondom hogy rosszak, mert volt egy-két olyan előadó, amit ezen keresztül fedeztem fel magamnak; azonban egy idő után ellaposodik a kínálat, sokszor bukkan fel ugyanaz az album vagy előadó. A Spotify ajánló ezen a téren köröket ver az Apple Musicra. Olyan előadókba is belefutottam, akiket életemben soha nem ismertem, sőt még a nevüket sem hallottam, de azonnal a kedvenceim lettek.


Hangzás

Hangminőség tekintetében én teljesen meg vagyok elégedve az Apple Music kínálta hangzással és remélem most senki nem tépi le a fejem.

A hangminőség tisztázása előtt érdemes átbeszélni pár dolgot. Alapvetően a minőség mérésére a bitrátát szokás használni. Ez a szám megadja, hogy mennyi adatot tartalmaz egy másodpercnyi anyag, mértékegysége a Kbps (Kilobit per second). Minél alacsonyabb a bitráta, annál kevesebb adatot kódol egy másodpernyi hanganyag, magyarul kevésbé lesz részletes a zene. Fontos még ugyanakkor, hogy a digitális zene általában minden esetben tömörített, így az sem elhanyagolható tényező, hogy melyik megoldás milyen eljárással tömörít. Az Apple erre a saját megoldását, azaz az AAC-t (Advanced Audio Coding) használja.

Összehasonlításképpen a CD-n tárolt adatok általában 1411 Kbps-on ketyegnek, míg az MP3 elterjedésének elején a legtöbb fájl csak 128 Kbps-t használt. Természetesen az audiofilek egyből felszólaltak ez ellen, jogosan teszem hozzá. Manapság azt szokás mondani, hogy az átlagos felhasználó, átlagos felszereléséhez a 320 Kbps passzol a leginkább, ez az a határvonal, amitől fölfelé már nem hallják ki a magasabb minőséget. Nyilván vannak olyan hangrendszerek, amik visítani kezdenek, ha nem tömörítetlen zenével eteted őket, de ezek a különbségek nem a telefon + 10 ezres füles párosnál fognak előjönni.

Képtalálat a következőre: „apple music”A fent említett okok miatt én úgy gondolom és egyetértek a nagy többség véleményével, hogy ha csak a metrón akarsz zenét hallgatni, sétálás, futás, edzés közben, akkor a 320 Kbps-nál tényleg nem fog több kelleni. Az Apple Music ennél kicsivel alacsonyabb bitrátát tud csak produkálni, 256 Kbps-mal sugároz, de az Apple-féle tömörítésnek hála az alacsonyabb minőség nem igazán hallatszik ki.


Összegzés

Véleményem szerint az Apple Music egy remek szolgáltatás mindenkinek. Nekem fontos, hogy a hardvergyártóm által kiadott szoftvereket használjak, hiszen az kifejezetten arra a platformra való és elviekben nagyobb körültekintéssel készülnek. Aki szereti az Apple termékeit, rendelkezik iPhone-al és nem megrögzött audiofil, szeret zenét hallgatni minden napok során, annak ez egy remek választás. 
Eltekintve gyerekes hibáitól, kellemes kikapcsolódást nyújt. Az ára is rendben van, mivel az egyéni előfizetés 4,99 euróba kerül itthon (ami egyébként olcsóbb, mind külföldön és az Apple árazási szokásait tekintve kimondottan jó), a családi csomagért, amit 6 felhasználó használhat, pedig csak 7,99 eurót kell kicsengetni. Kis matekkal pedig egyenesen következik, ha már csak egy családtagot be tudunk magunk mellé szervezni, akkor máris olcsóbb ezt a csomagot választani.
Az előadók életműve itt volt a legjobban különböző playlistek formájában összefoglalva, illetve a hosszú próbaidőszak is korrekt. Tök szuper az is, hogy a dalszövegeket egy pillanat alatt betölthetjük, valamint hogy a többi Apple-eszközünket használhatjuk távirányítónak is. Az Apple Watch-csak kezelhetjük a telefonos lejátszást, a telefonnal pedig az asztalit (ha letöltöttük az iTunes Remote alkalmazást). Az Apple kivételesen nem zárkózott el a többi platformtól sem, az Apple Music Androidon és PC-n is egyaránt elérhető.

Hogy miért az Apple Musicot válaszd? Egyrészt a fent leírtak miatt, másrészt, mert iPhone-od van ;)!

Képtalálat a következőre: „apple music”


Nincsenek hozzászólások

Válasz








Az oldal a világ legkönnyebben használható weboldalkészítőjével, a Mozellóval készült.