• Blog
  • Mac/Macbook
  • iphone
  • iPad
  • Watch
  • Egyéb
  • Forrás
  • Névjegy

200 millió dollárt fektet a Gorilla Glass gyártójába az Apple

2017. máj. 18., Nincsenek hozzászólások
Kapcsolódó képRemek cikket írt Pat az iMagazin oldalán az Apple új beruházásáról:
A cupertinó vállalat bejelentette, hogy 200 millió dollárral támogatja a Corning működését az amerikai cégek számára elkülönített 1 milliárd dolláros keretből. Ezzel az okostelefonokba szerelt magas minőségű üvegeket előállító cég lesz az első, akit nagyobb mértékben befolyásolhat Donald Trump politikája és az Apple hazai gyártásra vonatkozó ígéretei.

Tavaly sokat foglalkoztunk az újdonsült amerikai elnök, Donald Trump hivatalba lépésének hatásaival. Kampányában korábban kemény kijelentéseket tett a tech cégekre nézve, különösen a világ legértékesebb vállalatát, az Apple-t a reflektorfénybe állítva. Sokan aggódó jóslatokat tettek arról, hogy pontosan mi is fog történni a cupertinói vállalattal, ha az Egyesült Államok 45. elnöke végigviszi akaratát. Egyelőre mindkét fél nyugodtnak látszik: az iPhone-oknak még mindig a Kínában található Foxconn gyár a kizárólagos összeszerelő üzeme, és a készpénz tartalék sincs veszélyben.
Képtalálat a következőre: „gorilla glass”
Az ügy folytatásaként Tim Cook május elején bejelentette, hogy a cég vagyonából 1 milliárd dollárt különítenek el a hazai gyártás támogatására. Ezt az összeget az Apple beszállító/fejlesztői közt kívánják szétosztani: ezzel ösztönöznék a hazai munkaerő gyarapítását és az amerikai foglalkoztatottság növelését a cupertinóiak háza táján. Persze nem csupa jófejségből teszik ezt, az Apple nem szeretné még jobban maga ellen fordítani a jelenlegi kormányzatot. Az adótörvények piszkálásával óriásit is bukhatnak. Valószínűleg a jelen helyzet okozott Tim Cooknak pár álmatlan éjszakát, amitől kicsit bőkezűbbé is vált mostanában.

“A Corning nagyszerű példája az olyan beszállítóknak, akik az Apple innovációit folytatják, mint a cég hosszútávú ellátói. Ez a partnerség 10 évvel ezelőtt kezdődött a legelső iPhone-nal, és ma minden vásárló, aki vesz egy iPhone-t vagy iPadet bárhol a világon, olyan üveget tapogat, amit Amerikában fejlesztettek. Rendkívül büszkék vagyunk az évek során folytatott együttműködésre és a Corningba való további befektetésekre, akik az innovatív gyártási gyakorlatok gazdag hagyományát őrzik.
Képtalálat a következőre: „tim cook”
A sajtóközlemény folytatásaként az Apple hozzátette, hogy elkötelezettek az Egyesült Államokbeli székhellyel rendelkező cégek támogatásáért, az innovatív termelés illetve a magasabban képzett munkaerő létrehozásáért. Álláspontjuk szerint ez segíthet megalapozni a technológia által vezérelt gyártás új korszakot az Egyesült Államokban. Az Apple és a Corning 10 éves együttműködése eddig 1000 fő, magasan képzett munkaerő foglakoztatását tette lehetővé, kutatás-fejlesztés, gyártási és kereskedelmi pozíciókban.

Az Egyesült Államokban nagyjából 2 millió fő azoknak a száma, akik így vagy úgy, de az Apple kötelékében végzik a munkájukat. A szám kicsit soknak tűnhet, de egyáltalán nem az, ha hozzáadjuk az Apple Store-ok eladóbrigádjait, a szállítást végző futárokat, a reklámplakátokat kihelyező embereket. Illetve azt a millió is egy területet, aminek olajozottan kell működnie egy ekkor cég esetén, óriási tömegeket mozgat meg az apró részletek zugait betöltő emberek munkája és azoké az embereké is, mint a Gorilla Glasst előállító Corning munkatársai.

“A Corning hosszútávú együttműködése az Apple-lel nem csak olyan nagyszerű üveget eredményezett, amely új lehetőségeket jelent a felhasználók számára, hanem közel 1000 olyan munkahelyet is létrehozott, ami lehetővé tette az USA további működését és növekedését. – mondta Wendell P. Weeks, a Corning CEO-ja. – Ez a beruházás biztosítja, hogy a harrodsburgi üzemünk továbbra is az üvegtechnológia kiválóságának globális központja lehessen.
Képtalálat a következőre: „gorilla glass corning”
Tim Cook az alap létrehozásával kapcsolatban a CNBC-n adott interjújában elmondta, hogy ezzel olyan új munkahelyek jöhetnek létre, amelyek további újakat generálnak – ezt mi sem példázza jobban, mint maga az Apple. Gondoljunk csak arra, mekkora a kereslet az App Store létrehozása óta a szoftverfejlesztőkre, dizájnerekre és az őket foglalkoztató startup cégek kommunikációs, pénzügyi és saleses munkatársaira. Ezek a tényezők pedig nem csak az amerikai gazdaság gyarapodásához járultak hozzá, hanem számos más országéhoz is, többek közt Magyarországon is remek cégek érintettek ebben.

Ha Tim Cook és Donald Trump nem is lesznek innentől puszipajtások, a döntés előremutató. Mondhatni megint jó befektetést csinált az Apple, amit továbbiak követhetnek és ami elősegítheti a számítástechnikai kütyük fejlődését egyéb területeken is. Egyelőre nem tudni, hogy az alapból mely cégeket szeretné még támogatni az Apple, mindenesetre nem kell messzire menniük, bőven van miből válogatni a közvetlen környezetükben is.

Pages tippek: Hogyan legyél produktívabb

2017. máj. 16., Nincsenek hozzászólások
Az iMagazinon megjelent egy nagyon jó cikk Hordon tollából, ahol egy sor Pages trükköt mutatott be. Megosztom veletek, mert érdemes elolvasni és kipróbálni őket.
Bár elterjedtsége és sokrétű tudása miatt már évtizedek óta a Microsoft Word számít a szövegszerkesztők alfájának és omegájának, van nekünk egy egészen használható kis Pages-ünk is, ami az átlagos igényeket lényegesen átláthatóbban ki tudja szolgálni a monstrum társánál. A tökéletes harmóniához viszont nem árt tudni néhány trükköt.

Sok olyan ismerősöm van, aki miután Windowsról Mac-re váltott, már az első nap automatikusan tölti is le a Wordöt. Hiába mondtam nekik, hogy ott a Pages, az is van olyan jó, a megszokás nagy úr. A Word ilyen mértékű térhódítása nem véletlen, tényleg egy rengeteg mindenre képes, minden igény kielégítésére alkalmas szoftverről van szó. Nem beszélve arról, hogy a .doc(x) gyakorlatilag az alapértelmezett dokumentumfájl lett szerte a világban. Akárkinek kell küldened valami dokumentumot, az biztos, hogy .docban célszerű megtenned, ha azt akarod, hogy meg is tudja nyitni. A Microsoft szoftverét használják a multik, az iskolák, a hivatalok, mindenki, minek ide Pages, gondolhatnánk joggal.
Kapcsolódó kép
Amikor megvettem az első MacBook-om, és kipróbálgattam a gyári programokat, rögtön maradtam a Pagesnél. Az első és legalapvetőbb érv: ingyen van. Ha van Apple géped, alanyi jogon jár hozzá az iWork csomag is. Ezzel szemben az Office tízezrekbe fájhat, már ha legális forrásból akarod beszerezni. Nyilván nem ez a legfontosabb, egy jó szoftverre érdemes és kell is költeni – csak hát minek, ha nincs rá szükség. Másrészt a Pages lényegesen gyorsabb, és értelemszerűen sokkal jobban optimalizált Mac-en, mint a Word. Végül pedig, ami a legfontosabb volt számomra, hogy letisztult és felhasználóbarát. Rettenetesen tetszik, hogy a formázási lehetőségek oldalt helyezkednek el egy kis képernyőn – ez különösen fontos nekem –, valamint hogy nem folyik ki a szemem a különböző, sosem használt gomboktól, csak azt látom, amire tényleg szükségem van.

Ennek megfelelően az alapvető szövegírás és formázás gyerekjáték. Viszont, főleg az egyetem miatt belefutottam olyan helyzetekbe, hogy egy fokkal komplexebb funkciókra volt szükségem. Ekkor bizony tényleg gondban voltam, mert semmit sem a jól megszokott Wordös helyén találtam, hanem elrejtve különböző almenükbe. Egy kis internetes keresés után persze meglett minden, sokszor még logikusabb elrendezésben is voltak a funkciók. Ebben a cikkben most azokat a tippeket olvashatjátok, amik számomra az újdonság erejével hatottak, viszont kifejezetten hasznosak voltak, megnövelték a produktivitásom.
Automatikusan frissülő tartalomjegyzék

Egészen 22 évig megúsztam, hogy olyan dokumentumot kelljen leadnom bárhova, amihez tartalomjegyzék is szükséges. Most viszont a szakdolgozat ebből a szempontból is komoly kihívások elé állított, amit eleinte olyan módszerekkel próbáltam megoldani, ahogy azt a nagymamám tette volna: szépen kézzel elkezdtem kimásolgatni a fejezetcímeket, megpróbáltam felszámozni őket, majd sok tabulátor nyomkodás után a sor végére odaírni az oldalszámot. Mondanom sem kell, a végeredmény annyira gány lett, hogy rossz volt ránézni.

Aztán eszembe jutott, hogy elvileg kell lennie automatikus tartalomjegyzék készítőnek is a programban. Utánanéztem, és természetesen tényleg van; egyszerűbb is a használata, mint ahogy azt elsőnek gondolnád. Semmi mást nem kell tenni, mint egyszer kitalálni, hogy milyen struktúrában (értsd fejezetek, alfejezetek stb), és milyen formázással akarjuk felépíteni a szöveg vázát, majd azokat következetesen használni.

A jobb felső sarokban található Format fül első beállítási lehetősége a Bekezdés stílusok. A kis nyílra nyomva találunk egy csomó előre bekészített lehetőséget, de ha speciális igényeink vannak, magunknak is létrehozhatunk egyet. Ehhez formázzuk le a fejezet címét tetszés szerint a szövegben, majd a legördülő stíluslistában nyomjunk a + jelre. Nevezzük el kedvünkre az új stílust, és ha nagyon profik akarunk lenni, hozzáadhatunk gyorsbillentyűt is a listaelem szélén található nyílra kattintva.
Ismételjük a folyamatot addig, amíg minden külön kezelendő fejezetnek és alfejezetnek el nem mentettük a stílusát. Ha megvagyunk, már csak következetesnek kell maradni: ha új fejezetcímet írunk le, azt rögtön formázzuk is a megfelelő stílusra úgy, hogy kijelöljük a szöveget, majd vagy a gyorsbillentyűvel, vagy a listából kiválasztva ráhúzzuk az egyedi bekezdésstílust. Ha ügyesen csináltunk mindent, akkor a többi már tényleg a Pages feladata lesz.
Navigáljunk el arra az oldalra, ahová be szeretnénk szúrni a tartalomjegyzéket, majd a menüből válasszuk ki az Insert -» Table of Contents -» Document lehetőséget. Voilá, kész is a fantasztikus tartalomjegyzék. Itt a bekezdés stílusokat külön formázhatjuk, méretet, sorközt, minden egyebet egyedileg beállíthatunk, illetve megadhatjuk, hogy melyik stílusok mellett legyen oldalszám, és azt is, hogy legyen-e összekötő vonal a cím és az oldalszám között. Tényleg baromi jó és egyszerű a dolog. Ráadásul a legjobb az egészben, hogy automatikusan frissül, tehát, ha módosítasz valamit a címen, az a tartalomjegyzékben is módosulni fog. Mi több, az oldalszámok kattinthatóak, ráadásul ha pdf-ként exportálod a doksit, ott is azok maradnak. Magic.
Független lapszámozás

Minden egyetemista örök problémája, hogy mégis hogy a francba lehet megoldani, hogy az első borítóoldalnak, a tartalomjegyzéknek, a biblográfiának és a függeléknek ne legyenek felszámozva az oldalai, viszont a tartalmi résznek igen. Magyarul külön kezelhető fejlécre és lábjegyzetre van szükség. Szerencsére ezt is könnyen meg lehet oldani, de itt is tervezésre van szükség.

Ha a bal felső sarokban található View opcióra nyomunk, kiválaszthatjuk, hogy megjelenjenek az oldalak előnézeti képei. Alapvetően ha több oldalas a dokumentum azt fogjuk látni, hogy van egy nagyobb főoldal, majd utána alatta kisebb méretben sorakoznak a következő oldalak. Ez azért van így, mert egy Sectionhoz tartozik az egész dokumentum. Egy Sectionon belül egységes a fejléc és a lábjegyzet, és ez okozza a gondot is: így nem lehet függetlenül kezelni a lapszámozást.
A megoldás, hogy külön Sectiont hozunk létre a dokumentum egyes alrészeinek. Egy a borítónak, egy a tartalomnak, egy a bibliográfiának és a többi. Ehhez nem kell mást tenni, mint a menüsávban kiválasztani az Insert -» Section lehetőséget. Ha most megnézzük az előnézet, akkor láthatjuk, hogy az új Section első oldala nagyobb oldalképet kapott, és az egy Sectionön belül további oldalak ez alatt kisebb méretben foglalnak helyet. Ezzel tulajdonképpen létre is hoztuk a dokumentum tagolását, valamint az egyes Sectionöknek megadtuk a lehetőséget, hogy külön fejléccel és lábjegyzettel dolgozzanak.

Ahol nem akarunk lapszámozást, oda egyszerűen nem szúrjuk be az opciót. De mi van akkor, ha akarunk lapszámozást, de azt külön szeretnénk kezelni? Erre is van lehetőség. A jobb felső sarokban nyomjunk a Document menüre, alatta pedig válasszuk a Section fület. Itt beállítható, hogy szinkronizálódjanak-e a fejlécek (Match previous section), vagy hogy a Section első oldal számozott legyen-e (Hide on first page of section). Szabályozhatjuk a lapszámozás formátumát, megadhatjuk, hogy folytassa-e az előző Section számait, vagy ha nem, akkor honnan kezdje az új Section számozását. Lényegében tehát minden nyakatekert beállításra van lehetőség, úgy számozunk, ahogy csak szeretnénk.
Ami lényeges, hogy időben kitaláljuk, mennyi Sectionre lesz szükségünk, hiszen utólag már elég macerás átvariálni a dolgokat. Cserébe ezután az egyes Sectioöoket kedvünk szerint rendezhetjük, ehhez az oldalnézetben kell drag and drop módszerrel a kívánt helyre csúsztatnunk. Ha tehát mégis a doksi elejére akarjuk beszúrni a tartalomjegyzéket, egyszerűen csak oda kell húzni a tartalmazó Sectiont. Ha már a tartalomjegyzéknél tartunk: ha úgy akarjuk, külön Sectionönként is létrehozhatjuk, ilyenkor az Insert -» Table of Content -» Section opciót válasszuk.

Egyedi Sablon

Amikor új dokumentumot akarsz létrehozni Pages-ben, a program mindig felajánlja a lehetőséget, hogy válassz egyet a gyári sablonok közül. Ezek egyébként messze a legszebbek és legjobban használhatóak, amikhez valaha szerencsém volt, de néha meglehet, hogy egyedi megoldásra van szükségünk.
Én például a cikkeket úgy szeretem írni, ha a címet más színben, 18-as betűméretre formázom, a leadet vastagon szedem, a szövegtörzsnél pedig másfeles sorközt és 12-es betűméretet használok. Erre ugye nincs sablon, viszont minden egyes cikknél végigmenni ezeken a beállításokon elég idegölő tud lenni, főleg napjában többször. Itt jönnek képbe az egyedi sablonok.

Ha egyszer megfelelően leformáztál egy szöveget, csak rá kell nyomni a File -» Save as Template lehetőségre, és onnantól kezdve a sablonválasztó legalján ott lesznek a mentett, előre formázott dokumentumvázlatok. Ha megnyitod, betöltődik a szöveg és már csak át kell írni az éppen aktuális mondandó szerint, a formázással már nem kell külön törődni. Nem rossz, de egy fokkal még emelhetünk a színvonalon.
Ezekkel a sablonokkal ugyanis az a baj, hogy olyan, mintha mindig egy létező doksit nyitnánk meg, amit aztán átírunk. A gyári megoldásokban viszont ha rákattintunk mondjuk a szövegtörzsbe, a teljes szöveget azonnal kijelöljük, és amit leütjük az első betűt, már felül is írjuk a mentett szöveget, nem kell kézzel kijelölni az egészet. Na meg a Lorem ipsum semleges szövege is kellemesebb, mint mikor valódi, már megírt sorokat írunk át újakra.

Ha ilyen univerzálisan is használható sablonra vágysz, először is keress egy Lorem ipsum szöveget. Töltsd ki vele a doksit, majd és formázd le tetszés szerint. Ha megvagy, akkor a külön tartalmi részeket (esetemben: cím, lead, tartalom) jelöld ki egyesével, majd nyomj a Format -» Advanced -» Define as Placeholder Text lehetőségre. Innentől kezdve az adott részeket a Pages úgy kezeli, mint töltelékszöveget, amire ha rákattintasz, azonnal kijelöli az egészet, majd ha gépelni kezdesz, a formázást megtartva felülírod azt. Rengeteg időt spórolhatsz meg így, ha vannak olyan formázások, amiket rendszeresen használsz, és könnyen elérheted azokat.
Remélem, találtál magadnak a tippek között olyat, amit még nem ismertél. Ha neked is van valami jó kis Pages trükköd, ne habozz, írd meg kommentben vagy küld egy emailt, hadd okuljon belőle mindenki. Addig is használjatok Pages-t, mert tényleg jó, csak ne felejtsétek el átkonvertálni a dokumentumokat, ha nem Mac-esnek külditek.

Megjelent az iOS 10.3.2 frissítés

2017. máj. 15., Nincsenek hozzászólások

Utoljára nagyjából másfél hónapja frissült az iOS a 10.3.1-es verzióra, most befutott az iOS legújabb frissítése, a 10.3.2. A 10.3 újdonságairól itt olvashatsz.


A frissítés nem tartalmaz semmi egetverő új funkciót, csak hibajavításokat és biztonsági frissítéseket. Ennek ellenére érdemes letöltenie mindenkinek. Nagy újdonságokra tehát nem érdemes számítani, mindössze arról van szó, hogy az iOS 10.3-ban és a 10.3.1-ben talált apróbb hibákat javítja az Apple. Ezt tartalmazza a csomag a hivatalos leírás szerint:

Az iOS 10.3.2 hibajavításokat, valamint SiriKit és VPN javításokat tartalmaz.

A frissítés mérete kicsit izmosabb, mint legutóbb, készüléktől függően nagyjából 180 MB körüli csomagról van szó. Szokás szerint a Beállítások > Általános > Szoftverfrissítés menüpontból tudjuk telepíteni.

Bár a frissítés nem jár adatvesztéssel, azért tegyük meg magunknak azt a szívességet, hogy nem bízzuk magunkat a véletlenre, és készítünk egy biztonsági mentést az iPhone-unk vagy iPadünk tartalmáról. Készíthetünk teljes biztonsági mentést az iCloud-tárhelyünkbe, vagy számítógépünkre az iTunes segítségével. Szorgalmasaknak mindkettő ér.

Az iOS 10.3.2 az alábbi készülékekkel kompatibilis: iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9,7″, iPad Pro 12,9″, hatodik generációs iPod touch.

Természetesen közben további frissítések érkeztek: macOS 10.12.5, tvOS 10.2.1 és watchOS 3.2.2. Mint mindig, most is érdemes kihangsúlyozni, hogy még optimálisabb működés eléréséhez, bizony frissítse mindenki az eszközeit.


Az iTunes és az Apple Music is elérhetővé válik a Windows Store-ban

2017. máj. 14., Nincsenek hozzászólások

Hamarosan nem csak iOS-en és Androidon, hanem már a Windows-os mobilokon is hallgathatjuk az Apple Music kínálatát.

A legfrissebb információk szerint az Apple még idén elérhetővé teszi a Windows Store-ban is az iTunes-t, ami azt jelenti, hogy nem csak mobilon, hanem Windows 10 S operációs rendszeren is használhatják majd a felhasználók ezt a szoftvert. Az iTunes megjelenésével elérhetővé válik az Apple Music is a Windows-os társainknak, így már ők is hallgathatják majd a kedvenc zenéiket az Apple zenetárából, illetve a Beats 1 rádiót is, mely már Magyarországon is elérhető.

Windows-ra egyébként 2003-tól érhető el az iTunes, de sokszor a vállalat lemarad a frissítéssel, a Windows-os felhasználók később kapják meg és sajnos többször is problémákba ütköznek vele. Legutóbb például arról írtunk, hogy miért nem ismeri fel a készüléket a Windows-on az iTunes: Gyakori kérdések: mit tehetünk, ha az iTunes nem ismeri fel a készüléket Windows esetén?

Reméljük, a Microsoft Store-ba való belépéssel az Apple komolyabban veszi majd az Windows-os felhasználókat és többször frissíti majd a szoftvert is.

Képtalálat a következőre: „windows store”

2017 WWDC: 10,5 hüvelykes iPad Pro és Siri Okoshangszóró

2017. máj. 13., Nincsenek hozzászólások

Képtalálat a következőre: „Apple WWDC 2017”Az Apple WWDC konferencia június 5.-én indul és túlnyomórészt szoftverkonferenciáról van szó, ahol bemutatják az új szoftvereiket. Ming-Chi Kuo a KGI megbízható Apple elemzője bejelentette, hogy várhatóan az Apple két hardvertémát is felhoz az idei WWDC-n: Siri Okoshangszóró és 10,5 hüvelykes iPad Pro.

Kuo már többször említettem, hogy 50% esély van rá, hogy bemutatják a Siri Okoshangszórót, mely egy teljesen új kategóriát fog képviselni a cég kínálatában. Emellett említést tett arról is, hogy szerinte több mint 70% esélye van annak, hogy egy teljesen új 10,5 hüvelykes iPad Pro-t is lelepleznek.

Az nyilvánvaló, hogy az új szoftvereket is bemutatják. Ez azt jelenti, hogy az Apple ismerteti az iOS 11, a macOS 10.13, a tvOS 11 és a watchOS 4 legfontosabb újdonságait.

Ami az új iPad Pro bejelentését illeti, a KGI azon meggyőződésére alapozza, hogy a 10,5 hüvelykes iPad tömeges gyártását a második negyedév végén indítja el, amely elég közel áll a konferenecia időpontjához, így az remek alkalom lenne a júniusi bevezetésre.

Kapcsolódó képA 10,5-ös iPad a 9,7-es iPad Pro-hoz hasonlít majd, de keskenyebb előlapokkal rendelkezik mad, így egy nagyobb kijelzőt helyeznek el ugyanarra a hozzávetőleges keretre. Nagy valószínűséggel ez lesz az előszele az új iPhone 8 dizájnjának. A KGI becslése szerint idén mintegy 6 millió 10,5-ös iPad Pro-t akar értékesíteni az Apple, megcélozva a vállalati és kereskedelmi szektorokat.

Kuo szerint a most debütáló Siri Okoshangszóró sokkal jobb minőségű és profibb hangzású lesz, mint az Amazon Echo. Ennek folyománya, hogy drágább is lesz, ami nem újdonság az Apple-nél. Azt is említi a KGI elemző, hogy érintőpanel is el lesz helyezve rajta, de a jelentésből nem világos, hogy ez kapacitív gombokat vagy érintőképernyős kijelzőt jelent esetleg.

Képtalálat a következőre: „apple siri speaker”Szóval várjuk június 5.-ét, hogy a WWDC-n mit is hoz el nekünk az Apple. Kíváncsiak lettünk, hogy valóban bemutatják két “új” terméket. Nem példátlan ez az Apple-nél, hiszen a 2012-es WWDC-n debütált az első Retina Macbook Pro is.

Egy átlagos felhasználó éves szinten egy hónapnyi időt tölt el különféle alkalmazásokkal

2017. máj. 11., Nincsenek hozzászólások

Képtalálat a következőre: „appstore”Az App Annie csapatának jóvoltából készült egy új felmérés, melyből nagyon érdekes dolgok derültek ki. Ezúttal arra keresték a választ, hogy milyenek egy átlagos okostelefonnal rendelkező felhasználó szokásai. Tudjátok, hogy mennyi időt töltünk el ezekkel? Illetve azt, hogy mennyi applikáció van átlagosan a telefonunkon?

Az új kutatásból megtudhattuk, hogy egy átlagos felhasználó napi szinten 2 óra 15 percet szentel a különféle alkalmazásokra – mondjuk ez akkor igaz, ha Dél-Koreában lakunk. Ha éves viszonylatban nézzük a dolgokat, akkor ez azt jelenti, hogy évente egy hónapot töltenek el különféle alkalmazások használatával. Érdemes egy pillantást vetni az alábbi diagramra, amin jól látszanak a szokások. Sajnos mi magyarok nem vagyunk köztük, de mindenhol elmondható, hogy évről évre növekszik az az idő, amit az alkalmazások használatára fordítunk.

average-minutes-per-day-spent-in-apps-1024x562

Egy átlagfelhasználó telefonján 60-90 alkalmazás található meg, de havi szinten csak 30-at használ. Ha tovább bontjuk napi szintre, akkor statisztika szerint 9 különböző appot futtatunk. Ezek közül a legnépszerűbbek a közösségi programok, a legkevésbé használt pedig a pénzügyi appok. Érdemes még megjegyezni, hogy az iOS felhasználói 30 százalékkal játszanak kevesebbet, mint az Androidosok, de ettől függetlenül még mindig az App Store a jövedelmezőbb.

HOZZÁSZÓLOK

forrás: iHungary

Giphy-ben nyomul az Apple Music

2017. máj. 11., Nincsenek hozzászólások

Képtalálat a következőre: „apple music”Ha 2016 nem volt eléggé a gifek éve, akkor 2017 már biztosan az lesz. Az Apple új szintre emelte a marketing fogalmát: teleszórta Apple Music logóval ellátott képekkel a Giphy-t. Valószínűleg ez sokaknak nem fog tetszeni, ennek ellenére remek reklámfogás a közösségi média működését tekintve.

Tegye fel a kezét az, aki az elmúlt egy évben nem küldött vagy kapott gifet Messengerben. Na ugye. Hát ezért zseniális ötlet Apple logókkal megszórni a világ legelterjedtebb gif küldő platformját. A feltöltött képek pedig egyenesen a Twitteren landolnak, ahogy az történt első alkalommal a Harry Styles dokumentumfilm promózása kapcsán is, és vélhetően a jövőben még jópár alkalommal így fog történni. A fiatal énekes legújabb albumának bemutatója alkalmával készült a rendhagyó doksi, amely az új lemezének munkálatai dolgozza fel: a dolog érdekessége, hogy a film Apple Music exkluzív tartalom.

A gif pedig zseniális módja annak hogy az Apple közérthetően és a lehető leggyorsabban eljuttassa a felhasználókhoz az infót, melyből szinte minden kiderül. Most komolyan, mit ne lehetne elmondani pár másodpercben egy pop énekesről készült filmről? A cég ezen kívül további 84 egyedi gifet töltött fel a Giphy-re, amik mind az Apple Music egyedi tartalmaiból származnak: nem csekély marketing siker lenne mémet faragni egy-egy rövid videóból.

A Giphy szinte már szerves részét képezi az iPhone-oknak, közvetlenül a billentyűzetről is elérhető az App Store-ból elérhető alkalmazás segítségével, és jelen van a legfontosabb közösségi felületeken is, mint a Facebook vagy a Twitter. Az oldalra bárki tölthet fel egyéni gifeket, így akár az Apple is, ha úgy tartja kedvük – és nekik most nagyon úgy tartja. Kíváncsian várjuk, a rivális cégek mikor szállnak be a gif háborúba, ha lesz ilyen egyáltalán

forrás: iMagazin

6 akku töltési mítoszt leplezünk le

2017. máj. 9., Nincsenek hozzászólások
Képtalálat a következőre: „iphone akkumulator logo”
"Ne használd az iPhone-t amíg töltőn van," "ne hagyd a telefonodat egész éjszakára töltőn" és "mindig merítsd le teljesen az akkumulátorodat" - csak néhány a legelterjedtebb okostelefon akkumulátorokkal kapcsolatos pletykák közül. Amikor egy iPhone akkumulátora szóba kerül egy beszélgetés során, mindenki szeret kérkedni a saját telefonja teljesítményével, de 99%-ban mindenki be is vallja, hogy naponta vagy akár napjában többször is tölti a készüléket.

Persze praktikák százai találhatóak meg a neten, de ezeket elég kevesen alkalmazzák a gyakorlatban. Ez a cikk most nem a praktikákról fog szólni, hanem az iPhone akkumulátorokat körüllengő mítoszok leleplezéséről. De még mielőtt nekilátunk ennek, foglaljuk össze a legfontosabb tudnivalókat az iPhone akkumulátorokról:

A jelenleg használt lithium-ion technológiájú akkumulátorok 3-5 évet bírnak ki, amennyiben rendesen karban vannak tartva.

A lithium-ion akkumulátorok többek között azért a legnépszerűbbek manapság, mert: könnyebbek mint más újratölthető akkumulátor, megtartják a töltöttségüket (az NiMH technológiához képest 15%-al kevesebb töltöttséget veszítenek havonta), nincs memória effektusuk (nem kell teljesen lemeríteni őket újratöltés előtt - lásd lentebb), több ezer töltési ciklust kibírnak. Az adatok után lássuk tehát a leggyakoribb 5+1 telefontöltési mítoszt:

Képtalálat a következőre: „iphone akkumulátor”Mítosz 1: A nem gyári adapterek tönkreteszik az akkumulátort

Az igazság:  Aki biztosra akar menni, az mindenképpen válasszon gyári Apple adaptert, mert  az akkumulátorra valójában az olcsó,  gyenge minőségű, ismeretlen gyártótól származó adapterek veszélyesek.

Azt rögtön érdemes tisztázni, hogy kétfajta adapter létezik: gyári (Apple), és nem gyári. Aki biztosra akar menni, annak érdemes a gyári adaptert megbízható forrásból beszerezni. A nem gyári olcsó utánzat töltők az ingadozó feszültség miatt tönkretehetik az akkumulátort, ezért hiába kerülnek a töredékébe a gyárinak, sokkal több kárt okozhatunk velük. Szervizünkben hetente többször találkozunk a gyenge minőségű nem gyári adapterek áldozataival (leggyakrabban ez a felpúposodott akkumulátor formájában jelentkezik), de hallottunk már olyanról, akinek a gépjármű elektronikájában is kárt okozott egy rossz minőségű töltő.

Képtalálat a következőre: „iphone akkumulator logo”Mítosz 2: Ne használd a telefonodat amíg töltőn van

Az igazság: Használd bármire nyugodtan, de csak akkor, ha nem egy olcsó utánzat töltőre van éppen dugva.

E mögött a mítosz mögött - annak ellenére, hogy legtöbben tudjuk, hogy mi az igazság - egészen ijesztő történetek állnak. Emberek úgy hiszik, hogy ha töltés közben használják a telefonjukat, akkor az akkumulátor felrobbanhat, vagy a telefon megrázhatja őket. Ez utóbbi mondjuk tényleg meg is történt egy iPhone 4-est használó kínai légiutas kísérővel, Ma Ailun-al 2013-ban. Habár a vizsgálat során kiderült, hogy a hölgy egy rendkívül olcsó kínai utánzatot használt töltőnek. Ha Neked egy megbízható forrásból beszerzett töltőd van, akkor nem kell aggódnod az ilyesmi miatt.

Mítosz 3: Az egész éjszaka töltőre dugott telefon kivégzi az akkumulátorodat

Az igazság: ha egész éjszaka töltőn hagyod az iPhone-odat, amíg alszol, akkor elviekben nem kell számolnod semmilyen káros hatással azon kívül, hogy elveszik néhány töltési ciklusod.

Az Apple szerint, minden töltési ciklus során veszít az akkumulátor az erejéből, de nem kell aggódnod, mert az akkumulátorod több ezer ciklus után jut el odáig, hogy csak 80%-os töltöttséget vegyen fel. (forrás: lockergnome)

Mítosz 4: Nem kell kikapcsolnod a telefonodat - SOHA

Az igazság: Az iPhone-od ugyan tényleg csak egy gép, ennek ellenére szüksége van néha egy kis pihenésre. Az Apple javaslata szerint, annak érdekében, hogy a leghosszabb életű akkumulátor életciklussal tudj számolni, időről-időre ki kell kapcsolnod az iPhone-t, különösen, amikor alszol.

Bár rövid közvélemény kutatásom után - megkérdeztem a kollégákat, hogy mikor kapcsolták ki utoljára a telefonjukat - és saját magamból kiindulva a legtöbb felhasználó soha az életben nem kapcsolja ki a telefonját, annak ellenére, hogy ez bizonyítottan nem a legjobb módszer az akkumulátorunk életciklusának megóvására. (Ezzel a mítosszal később egy külön blog posztban foglalkozunk még.

Kapcsolódó kép

Mítosz 5: Ne töltsd fel a telefonodat egészen addig, amíg teljesen le nem merül

Az igazság: Jobb, ha minden nap töltöd a telefonodat, mintha teljesen lemerítenéd néha.

Isidor Buchmann, a Cadex akkumulátor gyártó cég ügyvezetője szerint, az akkumulátornak jobbat tesz, ha minden nap töltjük anélkül, hogy teljesen lemerülni hagynánk. A prémium gyártók termékeiben használt akkumulátoroknak sokkal jobbat tesz, ha fel vannak töltve, mert ha folyamatosan hagyjuk 0%-ra merülni, akkor instabillá válhatnak. A lithium-ion-os akkumulátoroknak van egy bizonyos töltési ciklusa, így ha folyamatosan teljesen lemerül az akkumulátor, akkor minden egyes kiürülésnél csökken a meglévő ciklusok száma. Tehát nem kell addig várni a töltéssel, amíg kikapcsol az iPhone, töltsétek inkább naponta, ahogy szoktátok.

Bónusz mítosz: A meleg tönkreteszi az akkumulátort

Az igazság: Ez a mítosz teljes mértékben igaz. A forróság és az elektronika sosem jártak kéz a kézben, és nincs ez másképp az iPhone akkumulátorok tekintetében sem.

A lithium-ion akkumulátorok felmelegítik magukat, és még melegebbek lesznek, ha éppen töltöd a telefonodat. A nagyon hideg idő ugyancsak hatással lehet az életciklusra, és a hideg akkumulátor általában ugyanúgy hamarabb adja fel a szolgálatot, mint a túlhevült.

Az iPhone-od biztonságban lesz, ha megpróbálod a telefonod az Apple által javasolt hőmérsékleti korlátokon belül tartani: az iPhone ideális működési kondíciója 16 ° -22 ° között van, a működési hőmérséklet optimális marad 0 °  és +35 °.

Végszó
Az iPhone akkumulátorokkal kapcsolatban mindenkinek van saját kézből szerzett tapasztalata, és mindenki tudja, hogy a saját telefonját mikor és meddig kell tölteni. Ha van olyan mítosz, amire még nem találtatok megfelelő választ, vagy tudtok olyan praktikákat, amivel ismerőseitek szoktátok elkápráztatni akkumulátoraitokkal kapcsolatban, akkor azt osszátok meg velünk is.



Néha bizony előfordul, hogy szoftveres javításra szorul az iPhone/iPad. Ebben segítünk most: DFU-mód!

2017. máj. 8., Nincsenek hozzászólások
Kapcsolódó kép
Bizony sajnos néha az iPhone és iPad is képes megadni magát, amikor nem lehet vele kezdeni semmit. Általában szoftver frissítés után lehet tapasztalni, hogy a telefonon újraindulás után csak az Apple logót látjuk és nem történik semmi. Ilyenkor a szokásos módszereken végighaladva próbálunk életet lehellni szerencsétlen eszközünkbe (újraindítás, hard reset, rádugjuk gépre és iTunes), de nem járunk sikerrel. Ha esetleg valaki így járt, akkor a következő megoldást javasoljuk, mielőtt elmenne szervízbe. DFU-mód!

A teljes gyári visszaállítást a Restore-ral érjük el, ám van, amikor ezt nem tudjuk ilyen egyszerűen kivitelezni, ilyenkor kerül képbe a DFU-mód.

Egész egyszerűen az iOS-készülékünk nem kapcsol be, nincs mód arra, hogy az iTunes felismerje, és megtegye a szükséges lépéseket. Ennek a hibának a megoldására van a DFU-mód (Device Firmware Update), mely a szoftver betöltése előtt kapcsolódik az iTuneshoz.

  1. Ehhez először számítógépünkön el kell indítani az iTunest, majd csatlakoztatni kell készülékünket hozzá.
  2. Ezután egyszerre nyomjuk le a Be/Kikapcsoló- és a Home-gombot.
  3. Kb. 10 másodperc után a Be/Kikapcsoló-gombot engedjük el, de a Home-gombot tartsuk lenyomva!
  4. Ha jól csináltuk, az iTunes feldob egy ablakot, és már kész is vagyunk.

Már csak annyi dolgunk van, hogy megvárjuk míg az iTunes rendet rak. Majd lehet újra frissíteni a készüléket. Ha szerencsénk van, minden tökéletesen fog működni és megúszunk egy utat a szervízbe.

Kipróbáltam: Apple Magic Mouse 2 - Megéri az árát!

2017. máj. 4., Nincsenek hozzászólások
Képtalálat a következőre: „magic mouse 2”
Mikor eljött a nap, és úgy döntöttem, hogy veszek egy 13” Macbook Air-t, azonnal két dolog ugrott be. Kell egy külső vinyó és egy egér mellé. Az elsőt hamar megoldottam, mert beruháztam egy LaCie Porsche Design Slim Drive 500GB adattárolóra. A második már nehezebb volt, mert hirtelen nem tudtam, hogy merre induljak. Jó esetleg a meglévő gamer egerem, vagy válasszak valami mást, esetleg újat. A végén arra jutottam, ha már Apple Macbook-ot vásárolok, akkor Apple egeret veszek mellé, egy Magic Mouse 2-t. 
Mindkét terméket a CompKer-nél rendeltem, épp nagy akciózás volt náluk - a külső vinyó 22.690 Ft, az egér pedig 23.890 Ft volt.

- Vásárlás előtt sok ismerősöm véleményét kértem ki, hogy érdemes-e egeret vennem, majd pár ismertebb fórumon is olvasgattam ugyan ebben az ügyben. Az emberek nagy többsége egyértelműen azt mondta, hogy felesleges pénzkidobás. -

Bennem egyértelműen a saját tapasztalataim éltek, hiszen csak Windowos-os asztali gépet és laptopokat használtam. Velük az élet, egér nélkül, elképzelhetetlen volt számomra. Soha nem tudtam boldogulni a TouchPad-al. Kényelmetlen és lapát kezeim miatt össze vissza nyomogatok mindent. Rendelkezem egy Asus NV752VX Vivabook Pro-m is, ahol a gesztusok nagyon jók, csak éppen nem úgy működnek, ahogy kéne, holott egy elég drága laptopról beszélünk. Szóval, nekem szükségem van az egérre felkiáltással, már raktam is kosárba és klikkeltem a fizetés gombra.
Képtalálat a következőre: „magic mouse 2”
A Macbook egy laza három nappal korábban érkezett meg, mint az egér.  Gondoltam is magamban, hogy három napot csak kibírok nélküle, vagy legrosszabb esetben az Asus Echelon egeremet használom addig. De nagy meglepetésemre, a Macbook TouchPad-ja tökéletes, kényelmes és a gesztusok is roppant jól működnek. Szinte percek alatt megszoktam és tudtam úgy dolgozni, hogy nem okozott semmi problémát. Egyáltalán nem éreztem az egér hiányát és igaza lett azoknak akik azt mondják, hogy nem kell egér Macbook mellé, mert a TouchPad minden igényt kiszolgál. Kicsit el is gondolkodtam, ha ilyen jó a TouchPad minek nekem egér? Főleg ennyi pénzért basszus. No, már mindegy, mert úton van a kicsike.

Egy szó mint száz, megérte. Igaz barátkoznom kellett vele, mert elsőre fura volt a kezemnek, hogy nem egy bumszli egeret markolok, hanem egy kecses eszközt, mely minden érintésemre reagál. Meglepően kényelmes és kellemes érzés használni. Elsőre az a szó jutott eszembe róla, hogy légies. Egy-két nap alatt megszoktam, olyannyira, hogy mikor leülök kicsit játszani Asus laptopom elé, furcsa érzés a gamer egeret használni. Nagynak és kényelmetlennek érzem, sőt - nem arcoskodásból írom - maga az egész windows rendszer furcsa már számomra a Macbook napi használata után.

A Magic Mouse 2 szinte már egy műszer. Ahogy írtam fentebb, formailag nagyon dizájnos, kecses és baromi jól néz ki. Számomra is fura volt azt mondani egy egérre, hogy: Szép. Mert elsőre furcsán néz ki, de ha az ember jobban szemügyre veszi, akkor látja igazán a tervezés profizmusát.

A MultiTouch adta lehetőségek kifejezetten megkönnyítik a munkát, szerkesztést, az office használatát és a netezést. A hozzá rendelt gesztusokat pillanatok alatt meg lehet tanulni és onanntól kezdve fogva komoly segítséget nyújtanak napi szinten. Eszembe is jutott, hogy más nagy egér gyártók miért nem állnak elő hasonló ötletekkel. Az alábbiakban láthatjátok:

Másodlagos kattintás (kattintás jobb gombbal)
Kattintson az egér jobb oldalára.
    

Görgetés
Egy ujját felfelé vagy lefelé csúsztatva görgetést végezhet.#tpfooter1
    

Intelligens méretezés
Egy ujjal duplán koppintva felnagyíthatja, illetve visszaállíthatja az eredeti méretre a megnyitott weboldalt vagy PDF-fájlt.
    

Mission Control
Két ujjal duplán koppintva megnyithatja a Mission Controlt.
     

Lapozás a teljes képernyős alkalmazások között
Két ujját balra vagy jobbra elhúzva válthat az íróasztalok és a teljes képernyős alkalmazások között.
    

Lapozás az oldalak között
Egy ujját balra vagy jobbra elhúzva megjelenítheti az előző, illetve a következő oldalt.
    

Az Apple második generációs egere már tölthető, így nem kell elemekkel bajlódni. A beépített akkumulátor és az egybefüggő alsó borítás jóvoltából könnyebb, kevesebb mozgó alkatrésze van, és a talpkiképzése is optimális. Ennek következtében a Magic Mouse 2-vel könnyebb az irányítás, és kisebb ellenállással mozog az íróasztalon. Nem igényel külön beállítást, a rendszer automatikusan párosítja a Maceddel. Tölteni Lightning-kábellel lehetséges, nagyjából egy laza hónapot bír egy teljes töltéssel.

Egy negatívumot tudok említeni, ami valóban tervezési bakinak minősítek. Ha töltjük az egeret, akkor nem tudjuk használni, ugyanis a töltő port az alján található. Én úgy érzem ezt másképp is meg lehetett volna oldani, de keseregni nem szabad, mert hamar feltölt és baromi sokáig használható (ahogy már írtam korábban is, egy teljes feltöltéssel egy hónapot! bír ki).
Szerintem az Apple ismét kitett magáért. A Magic Mouse 2 nem csak szép, de kényelmes egér is, melyet játszi könnyedséggel használhatunk. Nem olcsó az biztos és tudván, hogy a Macbook-ok Touch Pad-je tökéltesek, még drágábbá teszik, hiszen szükségtelen érzést kelt az emberben. Én akkor is azt mondom, hogy igen is van létjogosultsága és érdemes rá áldozni, főleg azoknak, akik megszokták az egér használatát és úgy érzik, hogy könnyebben boldogulnának vele a Macbook laptopjukon.

Drágábbak lettek az iPhone és iPad alkalmazások

2017. máj. 3., Nincsenek hozzászólások
Vége a megszokott, könnyen kalkulálható 0,99 eurós appoknak, és jönnek a nyakatekert 1,09 eurók. Az Apple átszabta az alkalmazásárak sávozását Európában; Magyarországot is érinti a változás.

Ha mostanában böngésztél az App Store-ban, biztosan feltűnt, hogy mintha valami nem stimmelne az árcédulák körül. Így is van, vége a megszokott kerek(ített) számoknak, bevezetésre került az Apple új árszabása. Ennek értelmében az eddig megszokott sávok körülbelül 10%-kal lettek drágábbak, tehát ami eddig 0,99 euró volt, az mostantól 1,09 euró, a 2 euró 2,29 euró és így tovább.
Nincs tehát olyan rendkívül nagy változás, engem például sokkal jobban zavar az, hogy megszűntek a megszokott címkék, mint maga az áremelkedés. Ettől függetlenül sok fejlesztő aggódott, hogy a drágulás miatt visszaesést fognak tapasztalni az eladásokban. Pánikra szerencsére semmi ok, alternatív árcédulákat is lehet majd az appokra aggatni, amiknek köszönhetően akár még olcsóbb alkalmazások is érkezhetnek.

Ilyen alternatív árakat egyébként már régóta használ az Apple más, elsősorban fejlődő országokban, például Indiában, Indonéziában, de még Kínában is. Lényegében ezek kerültek most bevezetésre rengeteg európai országba, így hazánkba is. Az opcionálisan választható minimum árcímke mostantól 0,49 euró lesz, amiért szerintem sok fejlesztő hálás, hiszen sok olyan app létezhet, amikért az 1 euró kicsit sok, de ingyen azért mégsem adnák. Ezen kívül egészen 5,99 euróig továbbra is megadhatók lesznek a megszokott árak, tehát a 0,99, 1,99 stb…
Ennyi tehát a történet, nézzetek fel az App Store-ba és már az új árakkal fogtok találkozni. Akit pedig esetleg az Apple hivatalos dokumentációja hozna lázba, az itt nézegetheti meg az országokra lebontott, megváltozott ársávokat.

forrás: 9to5Mac


Kicsit Más: Első Dombóvári Lemezbörze. Megnéztük!

2017. ápr. 30., 1 hozzászólás

Megrendezésre került az első Dombóvári Lemezbörze, melyre természetesen mi is felkaptuk a fejünket. Nem is volt kérdés, hogy szombat délelőtt meglátogatjuk a helyet és elmerülünk a bakelit világában. Ne csak mindig az Apple hírek pörögjenek, legyen egy kis kultúra is.

Mikrostar (Dürwanger Viktor - dj és producer) rég dédelgetett álma vált valóra, mikor nem csak kigondolta, de meg is valósította az I. Dombóvári Lemezbörzét. Ebben segítségére volt a dombóvári Művelődési Házban található Tinódi Kávézó vezetője Orbán Viktor István. Kettejük közös munkája már korábban elkezdődött, hiszen Mikrostar “Műv Ház” kávézóban rendszeresen pörgeti a bakelit lemezeket az oda látogató, kikapcsolódni vágyó közönségnek. A kezdeményezésük gyümölcse kezd beérni, hiszen egyre többen látogatják a helyet zenés estéken. Külön ki kell emelni, hogy a felvonultatott zenei paletta igen széleskörű, nem  ragadtak le egy stílus mellett. Hallható funky, hip-hop, rap, blues, jazz, deep house, house, tech house, és szinte minden ami zene és minden ami bakeliten pörög.

Mikrostar régóta gondolkodott azon, hogy hogyan lehetne az embereket ismét közelebb hozni a bakelit zene világához. A zenés esték megalapozták benne azt az érzést, hogy még tovább kell menni, még többet kell tenni.  Ki kell mozdítani az embereket a digitális világ börtönéből legalább pár órára.

Nagyjából így indulhatott ki az ötlet magja, hogy létrehoz egy lemezbörzét Dombóváron. Ilyen még nem volt itt. Nem az volt a motiváció alapja, hogy az árusok pénzzel tömött zsebbel elégedetten menjenek haza, hanem úgy gondolta, hogy az emberek jöjjenek el egy kellemes helyre és vásároljanak, cseréljenek egymást között, beszélgessenek, nosztalgiázzanak, vagy csak éppen nézelődjenek úgy, hogy ennek a középpontjában maga a bakelit legyen. Azt előre elárulom, hogy ez tökéletes sikerült is neki! Külön köszönet Somlai Adriennek a Tinódi Ház igazgatójának, tiszteletre méltó hozzáállásához, ki az ötlet hallatán azonnal partner volt az elképzelésben és mindent megteremtett annak lebonyolításához. 

A Művelődési Ház alagsorában (a régi konditerem helyén) található nagy termre esett a választás, mely tökéletes helyszínt adott ehhez a kezdeményezéshez. A terem kellően eldugott és megteremti az "underground" érzést, hiszen maga az esemény, egyértelműen "mainstream" mentes volt. Semmi csilli-villi, semmi "agyonpromózott" szociál-média csillogás és mentes volt minden mai feltűnéskeltési szokástól. 

A terem hangulata és légköre nagyon családias volt, háttérben kellemes zenék szóltak és az ember arra kapta fel a fejét, hogy itt bizony az emberek beszélgetnek, mosolyognak, sztoriznak, régi ismerősők találkoznak egymással és új ismerősöket szereznek. Pár órára mindenki analóg volt ebben a digitális világban. Szépen szállingóztak az érdeklődők és folyamatosan cserélődött a terem atmoszférája. 

Én megmondom őszintén, hogy nagyon jól éreztem magam, jó volt a hangulat, régi ismerősökkel, barátokkal - kiket már rég nem láttam - futottam össze, sőt még olyan emberrel is találkoztam, akit ugyan “ismertem”, de még nem találkoztunk élőben (Adam Byrd). Kicsit szemezgettem gyermekkorom nagy nótái és régi bulikon pörgetett “klub himnuszok” között. Közben jókat nevettünk a régi emlékeken, bizony mi is öregszünk. A kedvem is megjött ahhoz, hogy komolyabban elgondolkodjak egy lemezjátszó beszerzésén.

A kezdeményezés egyértelműen jó ötlet és az irány is nagyon jó. Jómagam elégedett arcokat láttam és nekem úgy jött le, hogy ez mindenkinek bejött. Aki lemaradt róla az egyrészt bánhatja, másrészt nem kell elkeseredni, mert nyáron ismét érkezik a II. Dombóvári Lemezbörze, hiszen Mikrostar elárulta, hogy negyed évenként szeretné megrendezni az eseményt. Szerintem már most sokan várjuk a következőt.

Lemezbörze után este, a Tinódi Kávézóban folytatódott a bakelitek pörgetése, Mikrostar és vendégei keze alatt egy jó kis buli közepette, mely méltó lezárása ennek napnak. Valami elkezdődött Dombóváron.

Az oldal a világ legkönnyebben használható weboldalkészítőjével, a Mozellóval készült.