• Blog
  • Mac/Macbook
  • iphone
  • iPad
  • Watch
  • Egyéb
  • Forrás
  • Névjegy

Apple WWDC: Jöhetnek az új MacBookok

2017. máj. 17., Nincsenek hozzászólások
A Bloomberg ritkán tévedő elemzője, Mark Gurman értesülései szerint az idei Apple Worldwide Developers Conference-en nem csak a MacPro, hanem a alap MacBook, sőt még a MacBook Air is megkaphatja az új processzort.

Amikor ősszel megérkeztek az új MacBook Prók, igen sokan támadták a céget, amiért az nem éppen a lehető legizmosabb vassal szerelte fel a gépeket. Azt kell mondjam, a kritika részben azért jogos volt, hiszen ugyanaz az Intel Skylake alapú (6. generáció) processzor kapott helyet a 2016-os MacBook Próban, mint a tavalyiban, még ha ennek meg is voltak az okai az Apple részéről.

Azóta viszont a CES-en (Consumer Electronic Show) januárban bemutatkoztak az Intel legújabb, Kaby Lake kódnévre keresztelt processzorai, amiknél a gyártó már általánosságban “kétszámjegyű teljesítménynövekedést” ígért, ami már a nem mindegy kategória. Mi több, a mostanában divatos 4K és 360 fokos tartalmakat illetően a felhasználók egészen kiemelkedő, 65%-os gyorsulásra számíthatnak. A reklámozott funkciók között van még a továbbfejlesztett biztonság, az új médiamotor, és fejlesztések mind a VR, mind a játékélmény terén.
Na, ha Gurman ismét helyesen látott a jövőbe, akkor mindezen fejlesztéseket akár már most, a WWDC-n megkaphatják a MacBookok. Ezalatt most mind a három típust érthetjük: a MacBook Prót, MacBookot és meglepő módon még a 13”-es MacBook Air-t is. Őszintén szólva én már úgy készültem, hogy az Air megy a süllyesztőbe, de örömmel látnám, ha nem lenne igazam, hiszen az Air a mai napig „A Nép MacBook”-ja: tök jó kis gép a felhasználók jelentős részének, Apple léptékben mérve olcsón. Sajnos úgy tűnik, hogy a leggyengébb láncszem, azaz a kijelző nem fog Retinásodni.

Nyilván nem egy világmegváltó frissítésről lenne szó, így az is valószínű, hogy csak egy csendes update formájában jönnek az új gépek. De legalább jönnek, így az egyik olyan területet, amiért állandóan kapták a savat, végre kihúzhatja az Apple a to-do listről. Már csak a csatlakozókkal kéne valamit csinálni (ugye, Apple, nem fogod leszedni a MacBook Airről is az értelmezhető portokat egy USB-C-ért, UGYE NEM!?).
A megjelenéskor mi úgy számoltunk, hogy az U-széria 28 wattos chipjei (7267U/7287U/7567U) kerülhetnek majd a jövő 13”-es MacBook Próiba, valamint ha lesz Mac mini frissítés, akkor abba is, tekintve, hogy rendszerint a két gép ugyanazt a vasat szokta kapni az Apple-től. A 45 wattos H-széria tökéletes lenne a következő 15”-es MacBook Pro frissítéshez. A 7700HQ lehetne az alapmodellek felszerelése, míg a 7820HQ a közepesen felturbózott gépekbe kerülhetne, a csúcsmodellbe pedig mehetne a 7920HQ.

Hogy így lesz-e, azt még nem tudhatjuk biztosan, de Gurman mostani jelentése alapján már nem kell sokat aludni ahhoz, hogy kiderüljön…

forrás: iMagazin


Erre vágytál, csak eddig nem tudtad - WALTR 2

2017. máj. 7., Nincsenek hozzászólások
Bizonyára mindenki belefutott már abba a helyzetbe, hogy szeretett volna zenét, csengőhangot vagy filmet másolni iPhone-ra vagy iPadre és azzal a fránya iTunes-el az istenért sem akart sikerülni. Azt már régóta tudjuk, hogy az iTunes az Apple szörnyetege, mely általában csak megnehezíti a felhasználó életét. Persze tudom, most sokan azt mondják: Micsoda?! Tök egyszerű az iTunes. Nem. Nem az. Én példálul szó szerint kurvára utálom.

Ha az iTunes kikerülésével - tehát egy másik gyártó programjával - szeretnék zenét, filmet vagy csengőhangot felpakolni a telefonunkra, erre két rövid opció is van. Az első, amikor a számítógép és egy alkalmazás segítségével másoljuk rá a filmet a készülékre. A második pedig az, amikor az iPhone-ra, vagy iPadre töltünk le egy alkalmazást, és annak segítségével nézünk filmeket a készüléken.

Lényegében mindkettő opció tökéletesen alkalmas arra, hogy szinte bármilyen filmet megnézzük a telefonunkon, vagy táblagépünkön. A legnagyobb probléma általában azzal van, hogy az egyszeri felhasználó sajnos nem tudja, hogy milyen formátumokat képes lejátszani az iOS készülék. Alapesetben csak .m4v, .mp4 vagy .mov videókat képes lejátszani egy készülék, és bármennyire is szeretnénk, nem fogjuk tudni az iTunes segítségével rámásolni az mkv-t, DVD ISO-t, BDRip-et és így tovább…

Milyen hang és videó adatokat játszik le az iPhoneDe nem szabad csüggedni, ugyanis van egy remek iTunes alternatíva, amit imádni fogtok, mely nem más mint a WALTR 2. 


WALTR 2

WALTR 2 mac és windows alkalmazás

A WALTR 2 pont olyan felhasználóknak készült, akik egyáltalán nem értenek az iTunes használatához, sőt, a számítógéphez is alig (az első fele rám speciel tökéltesen igaz). Ezzel az alkalmazással szinte bármilyen filmet rámásolhatunk a készülékre, és nem csak filmeket, hanem zenéket, illetve PDF-eket vagy egyéb dokumentumokat is.

Miért jobb az iTunes-nál?

Sarkítva talán azt mondhatnám, hogy azért, mert működik! Nem kell mást tenni, mint összedugni készüléket a számítógépünkkel, majd pedig ráhúzni a filmet a WALTR 2 alkalmazásra. Ennyi. A WALTR 2 elérhető Windows-ra és macOS-re is egyaránt, tehát nem kell Mac számítógép ahhoz, hogy használhassuk. Windows esetén szükségünk van még az iTunes-ra is, hogy az fent legyen a gépen, mivel az telepíti fel azt a drivert, ami szükséges az iOS készülékek használatához.

Ahogy fent már írtam, letöltés és indítás után nincs más dolgunk, mint ráhúzni a már letöltött filmet vagy videót a WALTR 2-re, miután összedugtuk a gépünkkel a készülékünket. Az app támogatja a Wi-Fi szinkronizációt is, adott esetben ez még kényelmesebb lehet!
WALTR 2, gyors és egyszerű a filmek másolása
Ezután vagy a TV vagy a Videók alkalmazásban találjuk meg a filmjeinket, ami az iOS beépített alkalmazása. Egyébként a filmek mellett akár teljes sorozatokat is rárakhatunk a készülékre, kényelmesen kezeli ezeket is, és a feliratokat is! A WALTR 2 egyedül a DVD és BD ISO fájlokkal nem boldogul, de manapság egyiket sem érdemes letölteni a mobilunkra.

Tehát a WALTR 2 könnyedén kiválthatja az iTunes használatát, ha adatok másolásáról van szó. Az ára 39 dollár, de ingyenesen kipróbálható ide kattintva. Természetesen, ahogy már említettem, nem csak Mac-re, hanem Windows-ra is elérhető.

Én mindenkinek ajánlom, mert egy remek program és játszi könyeddséggel oldod meg azokat a műveleteket, amikkel eddig lehet, hogy szenvedtél iTunes-on. Az ára sok, méghozzá barmi sok, mert Magyarországon több mint 11 ezer forintot kifizetni egy programért, sajnos ( bár ne lenne így) komoly fejtörést okoz sokaknak. Mint mindig, most is elmondom, hogy természetesen más helyekről is le lehet tölteni, de torrentezni NEM SZABAD!

WALTR 2 filmeket iPhone-ra és iPadre egyszerűen

HOZZÁSZÓLOK


10 dolog, amit nehéz lesz megszoknod Windows után Mac-en

2017. máj. 3., Nincsenek hozzászólások
Kapcsolódó kép

Egyik kedvenc magyar nyelvű Apple információs oldalam az iMagazin. Sok érdekességet találni ott. Egy régebbi cikket szeretnék megosztani veletek, melyet Hordon (kinek a cikkeit kifejezetten szeretem) írt arról, hogy mik azok a dolog, amiket nehéz megszokni Win-ről Mac-re váltás után.

Minden váltás nehéz, főleg ha a jól megszokott, az évek alatt alaposan beidegződött szokásainkon kell változtatni. Mostani cikkünkben megmutatjuk, hogy milyen nehézségekkel kell szembenéznie annak, aki úgy dönt: Windowsról áttér a macOS használatára.

Mindenekelőtt leszögeznénk, hogy még véletlenül sem szeretnénk semmiféle vallásháborút indítani a két operációs rendszer felhasználótáborai között. A gyűjtés nem arról szól, hogy melyik platform a jobb/okosabb/szebb hanem arról, hogy milyen furcsaságokkal fog találkozni az, aki a Microsoft rendszeréről kanyarodik át az Apple-ére. Mert hogy bőven lesz mit megszokni. Ismerősi körömben többen is váltottak az elmúlt időben, leginkább az ő tapasztalataikból (na meg persze a sajátomból) készült most ez a válogatás.

Összességébe véve két nagyobb csoportra bonthatnám az áttérőket. Vannak azok, akik könnyen felveszik a ritmust, és pár nap alatt ráéreznek arra, hogy mit és hogyan kell csinálni. Értelem szerűen nekik lesz egyszerűbb dolgok. Vannak viszont azok, akik vért izzadnak mire megszoknak egy-egy furcsaságot. Általában ők az egykori Windows-os professzionális felhasználók, akiknek a kisujjában volt a rendszer minden trükkje, tudták mit és hol találhatnak meg a leggyorsabban, és ennek megfelelően legtöbbször már hosszú évek, évtizedek óta használják az Ablakokat ©. Na ők lesznek azok, akik pár hétig bőszen fogják szidni az Apple-t, a MacBook-ot, Steve Jobs-ot, és minden előbb felsorolt családfáját nagyjából a 16. századik visszamenőleg.

Képtalálat a következőre: „old man windows laptop”Van egy gyakori, mentalitásbeli „hiba”, amivel találkozhatunk a váltók körében. Sokszor úgy akarják használni a macOS-t, mintha az egy kicsit máshogy kinéző Windows lenne. Ugyanazokat a programokat, ugyanazokat a munkafolyamatokat keresik, mint amiket már megszoktak. Ezt nem szabad. A legfontosabb jótanács: ne menj szembe az árral, ne akard úgy használni a Mac-ed, mint a Windowsos géped, mert abból csak bajok, zavarok, idegeskedés, sírás, és rosszabb esetben egy földhöz vágott gép fog születni. Go with the flow! Na meg persze készülj fel a következőkre:

1. Minden máshol lesz

De tényleg minden. Be akarod zárni az alkalmazást? Há! Ne ott keresd, hanem a bal oldalon. Lementettél egy fájlt az asztalra? Rossz az irány barátom, a macOS jobbról rendez balra, nem fordítva. Arról már nem is beszélve, hogy az alkalmazások menüi (File, Edit, View, stb.) minden esetben a kijelző tetején található Menü Barba épülnek bele (ezzel a fogalommal sem találkoztál még korábban, igaz?), nem az egyes ablakokba. A listát még folytathatnánk sok egyébbel, de szerintem már sejted a lényeget: kelleni fog egy kis idő mire mindent elsőre megtalálsz majd.

2. Alkalmazások telepítése/törlése

Nekem speciel ez lett az egyik kedvenc újdonságom a váltást követően, annak ellenére is, hogy mire rájöttem, miként működik, nem egy „how to install applications on a mac” google keresésen mentem keresztül. De nem azért mert annyira bonyolult lenne a folyamat, épp ellenkezőleg: már-már gyanúsan egyszerű. A legtöbb esetben letöltesz egy furcsa, DMG végzősű fájlt, ami „mountolás” (duplakatt) után gyakorlatilag olyan lesz mint egy pendrive-on található mappa. Ebben megtalálod az app ikonját, amit csak át kell húznod az Alkalmazások mappába. Ennyi volt, csókolom.

Ha pedig törölni akarsz valamit, akkor szintén elnavigálsz az Alkalmazások mappába, majd egyszerűen áthúzod a kukába a nem kívánt app ikonját. Ez tényleg nehezen lehetne még egyszerűbb. Pro tipp: haladó felhasználóknak érdemes letölteni az AppCleaner nevezetű kis programot, ami segít eltávolítani a törölt apphoz tartozó egyéb mappákat is, hogy azok ne szemeteljék tele a rendszert.

3. TouchPadnek van értelme

Ez nyilván elsősorban a jövendőbeli MacBook tulajokat érinti majd, de iMac-hez is vásárolhatunk Magic Trackpadet, ha megtetszene a dolog. A legtöbb Windowsról érkező ismerősöm úgy kapaszkodott az egerébe, mintha legalább az élete, de inkább a világ sorsa múlna azon. Mintha enélkül a gép irányíthatatlan lenne, ami lehet, hogy a PC-kre még igaz is, de Mac-en biztosan nem. Van nekünk ugyanis egy kiváló beépített tapipadunk, amivel gyakorlatilag minden műveletet precízen és gyorsan hajthatunk végre. Olyannyira, hogy kis idő után már az egérrel fogod magad sután érezni.

Kapcsolódó képÉrdemes már a tanulási fázis legelején ellátogatnunk a Rendszerbeállítások/Trackpad menüjébe, ahol kis rövid videókkal illusztrálva minden képességről tájékoztatást kapunk. Az érintőpaddal lapozhatunk a teljesképernyős alkalmazások között, görgethetünk, drag-and-dropolhatunk, természetesen a jobb és bal klikk sem jelent akadályt, és még rengeteg egyéb funkció áll rendelkezésünkre. Mindezt hihetetlenül intuitívan, könnyedén. Ha egyvalamit kéne mondanom, ami rettenetesen hiányozna, ha visszakényszerülnék egy Windows-os laptop elé, akkor biztosan a Trackpad hiánya lenne az. Érdemes tehát kihasználni a tudását.

4. A gyári alkalmazások működnek

Akármilyen triviális dolog ez, mégis az újdonság erejével hatott a legtöbb váltónak. Ugyanis hogy néz ki egy Windows telepítés? Felteszed a rendszert, majd azon nyomban letöltesz egy csomó alkalmazást ahhoz, hogy legalább a fájlokat kezelni tudd. Meg akarsz nyitni egy PDF-et? Irány az Adobe Reader. Ki akarsz csomagolni egy archívumot? Hello, WinRar. És akkor még meg sem említettük, hogy mi van akkor, ha valami minimalista képszerkesztőre vágysz, normálisan akarsz zenét hallgatni (a Windows Media Playert nem vagyok hajlandó normálisnak nevezni), vagy esetleg magad írnád meg a csengőhangod.

Ezekre a célokra (is) a Mac-en egy rakat program áll rendelkezésedre, amik vannak annyira jók, hogy átlagos igények mellet ne kelljen/ne akard azonnal lecserélni őket. Kinyitod a géped, és tökéletesen tudod használni. Szinte mindent meg tudsz alapból nyitni és így tovább. Mindenkinek jó szívvel ajánlom, hogy próbálja végig ezeket az alkalmazásokat, és csak akkor töltsön le ugyanarra a funkcióra másikat, ha biztos benne, hogy több tudás fog kelleni.

Képtalálat a következőre: „macbook pro”

5. Bezár az ökoszisztéma

Veterán Mac-esek zsebében a fentieket olvasván biztosan kinyílt kicsit a bicska – teszem hozzá joggal, hiszen azért közel sem tökéletes a macOS sem. Az Apple ugyanis abból indul ki, hogy mindenki a világon Macet használ. Ez pedig egy ordas nagy fantazmagória, aminek semmi köze nincs a valósághoz. Persze a cél nyilván az, hogy a cég a saját megoldásaira kényszerítse rá az embereket, csak ez egyszerűen nem így működik.

Szóval ne lepődj majd meg, ha egy kollégád megkér, hogy a külső, NTFS-re formázott merevlemezére másold fel a céges buli képeit, akkor nem leszel rá képes gyárilag. Vagy ha a gondosan összegyűjtött FLAC zenéidet hallgatnád meg, de egy alapprogram se képes azokat lejátszani. Vagy ha szeretnél egy valamirevaló magyar helyesírás ellenőrzőt, hogy legalább az elgépelésedet észrevedd.

A fentiek egyike sem képezi a rendszer alaptartozékát, amiért igazán kár, hiszen külső alkalmazások úgy ahogy, de mindent tudnak orvosolni. Jó lenne, ha nem kéne ezekért az AppStore-ba rohanni, rosszabb esetben még fizetni is.

6. Nem kell állandóan kikapcsolni

Amikor még Windowst használtam, akármilyen jó laptopom is volt, a napi rutin valahogy így nézett ki: reggel bekapcsolás, napközben megy, ha elmegyek valahova altatás/hibernálás, este kikapcsolás. Nem mondom, hogy ez túl sok időt rabolt volna el az életemből, de nem mindig volt kényelmes. Ráadásul szükség is volt rá, hiszen ha nem indítottam újra bizonyos időközönként a gépet, akkor a Windows elég furcsa hibajelenségeket tudott produkálni.

A MacBookokat viszont tényleg szinte soha nem kell kikapcsolni. Reggel felhajtod, két másodperc múlva már dolgozol is, este lehajtod, alszik. Ez persze minden jobbféle SSD-vel ellátott laptopon hasonló, azzal a különbséggel, hogy a macOS nem gárgyul meg pár nap alatt. Nagyjából havonta szokott elérkezni az a pont, amikor jobbnak látom, ha adok neki egy újraindítást.

7. Ingyen van az oprendszer, és a frissítések

Igaz, a Windows 10 (ha akartad, ha nem) ingyen is ráérőszakolta magát a gépedre, de a korábbi verziókkal ez nem így volt. És hát lássuk be, azért nagyon sokan voltak azok, akik emiatt torrentoldalakon kötöttek ki, ahol a mindenféle kiokosított szoftverekre, keygenekre, aktiváló eszközökre, és társaikra vadásztak. Ez, azon kívül, hogy illegális volt, még macerás is, nem beszélve arról, hogy sokan ilyenkor tették fel a gépükre az első vírust. Pláne ha az ember még szöveget is szeretett volna szerkeszteni, ne adj Isten Microsoft Office-szal.

Képtalálat a következőre: „bill gates cry”Ezzel szemben a macOS minden frissítése ingyen és bérmentve érkezik a felhasználóknak, ami azt is jelenti, hogy semmi erőfeszítésbe nem kerül up to date tartani az oprendszert, elég rányomni a megfelelő gombra. Ja, és majd elfelejtettem: nincsenek bizonyos időközönként automatikus újraindulások, „Kérjük ne kapcsolja ki a számítógépet, 2341 frissítésből 2 telepítve” üzenetek és társai. Ha elérkezettnek láttuk az időt, lefuttatjuk a frissítést, csinálunk egy kávét, várunk 15 percet és már kész is, megy minden magától.

8. Ablakkezelés

Belegondolni se merek, hogy a váltás után hányszor húztam neki a kijelző szélére az alkalmazások ablakait, hogy azt teljes képernyőre, vagy a kijelző jobb/bal oldalára méretezzem. A Windowsban ugyebár ennyit kell tenni az ablakkezeléshez, de Mac-en nem lesz ilyen egyszerű a dolgunk. Itt ugyanis lényegében két állapota lehet egy ablaknak: teljes képernyő, és nem teljes képernyő. Slussz.

Ha valamibe elmélyedsz, akkor tedd ki full screenre, ha pedig csak rövid ideig használod, akkor ott vannak a kis ablakok. Ezzel nincs is baj, egészen addig, amíg fájlokat akarsz mozgatni egyik mappából a másikba, több alkalmazás között váltanál a lehető leggyorsabban úgy, hogy közben látod is mi történik az ablakokban stb.

Már-már kezdtem beletörődni hogy ilyenkor kézzel kell majd méretezgetnem, amikor rábukkantam a Spectacle nevezetű kiváló kis alkalmazásba. Az app teljesen minimál, miután bekonfiguráltuk azt se látjuk, hogy működik. Pedig nagyon is működik: visszaadja a kontrollt az ablakok felett, még ha nem is olyan kényelmesen, mint azt a Windowsban megszokhattuk.

Billentyűkombinációkhoz rendelhetünk bizonyos parancsokat, amiket ha sikerül megtanulnunk, akkor minden helyzetben elsüthetünk. Egyik kedvencem a középre rendezés, mivel megőrülök attól, hogy a Finder ablakok mindig ott nyílnak meg, ahol utoljára bezártuk őket. Viszont így egy gombnyomásra pontosan a kijelző közepére varázsolhatunk bármilyen appot.

9. Nem kell vírusírtás

Az alcím magáért beszél: tényleg nem kell. Ennek miértjeiről korábban már értekeztünk egy sort. A lényeg nagyjából ez:

"Biztosan közrejátszik az, hogy a Mac-ek elterjedtsége százalékosan még mindig elég alacsony, főleg kis hazánkban, így nem feltétlenül éri meg erre a relatív kevés felhasználóra targetálni a malwereket. Másrészről az informatikai alapértelmezett operációs rendszer továbbra is a Windows. Ez van a nagymamának, az iskolában, rengeteg cégben stb. Éppen emiatt aránylag sok a “naiv” felhasználó, akikre rengeteg – főleg trójai – vírus alapoz. Nekik nem feltétlenül gyanúsak a spam e-mailek, elhiszik, hogy tényleg ők a 100 000. látogatók és rákattintanak a nyeremény átvételére, és nem tudják megkülönböztetni, melyik a megbízható, és melyik a fenyegetettségeket rejtő oldal. Emiatt arányosan sokkal többen eshetnek áldozatul valamilyen támadásnak.

Képtalálat a következőre: „virus  mac”Röviden: nem kell letöltened semmilyen vírus írtó szoftvert, a gép menni fog magától, az esetek 99%-ban kártevő nélkül. Ha mégis benyalnál valami kórokozót, akkor a linkelt cikkben találsz egy elég általános hibakezelési eljárást. A legfontosabb, hogy legyenek mentéseid!

10. Billentyűzet

Ó igen, azok a jó öreg billentyűkombinációk. Hát itt is elkél majd a megszokás, hiszen máshogy lesznek a dolgok. Másolás, beillesztés, kivágás stb? Legtöbb esetben a Command (CMD) lesz a te embered billentyűd. Eleinte aránylag jól lehet boldogulni azzal, hogy a Windowsos kombók egy jelentős része nagyjából ugyanaz Mac-en is, csak CTRL helyett CMD-t kell leütni. Persze rá fogunk jönni, hogy ez nincs mindig így, például kivágáshoz hiába nyomkodjuk majd a CMD+X-et, az nem fog menni.

Hasonlóan hiánycikk a delet gomb is. Ennek a funkciónak a helyettesítésére a CMD+Backspace szolgál majd. Kis gyakorlással és utánaolvasással könnyen bele lehet rázódni majd, egyetlen dolgot kivéve:

"ANNAK A ROHADT KUKAC(@) KARAKTERNEK AZ ELŐHÍVÁSA (ALT+Q) EGYETLEN GOMBNYOMÁSSAL TÉR EL AZ ABLAK BEZÁRÁSA KOMBINÁCIÓTÓL (CMD + Q).

Ha tudnám ki volt az a vadbarom, aki úgy gondolta ez így jó lesz, és rábólintott a magyar billentyűzet terveire…

Mindenesetre ha túltettük magunkat pár ideggörcsön, és Mac-es ismerős felhívásán elég hamar bele lehet szokni a jóba. Én csak a Mac-re váltás után értettem meg, mit jelent pontosan a felhasználói élmény. Tényleg a legtöbb esetben öröm használni a funkciókat, felfedezni a kis apróságokat, amiktől igazán jó ez a rendszer. Kell neki idő, de megéri. Remek érzés az, hogy ha valamilyen problémára keresel megoldást/funkciót, akkor a keresőben olyan találatok jelennek majd meg, hogy: nyisd meg a Spotlightot és írd be ennek és annak a gyári alkalmazásnak a nevét, és nem az, hogy töltsd le ezt az appot, add hozzá ezt a plugint, patcheld, másold ki a registryből ezt, majd áldozz fel egy 2 hónapos őzgidát a hűtőrácsokon.

Ha pedig minden kötél szakad és sehogy sem sikerül megbarátkoznod a rendszerrel akkor ne feledd: Macről Windowsra van út, fordítva nincs (tudom, tudom Hackintosh – de az közel sem tökéletes megoldás). Ott a beépített Bootcamp, vagy az egyéb virtualizációs programok (például a mi kedvencünk, a Parallels Desktop) egyszerűen felteszed a tetszőleges Windows verziót és használod békében, a világ legszebb gépein.

forrás: iHungary

HOZZÁSZÓLOK

Total Commander Mac OS Sierra

2017. ápr. 23., Nincsenek hozzászólások
Főként azoknak szól ez a bejegyzés, akik nem rég váltottak Windows-ról Mac-re. Én nagyon szerettem a Total Commander-t és megmondom őszintén, hogy hiányzik Mac-en. Egy olyan alternatívát kerestem, mely ha nem is ugyan úgy, de hasonló megszokott szisztéma szerint használható legyen a mint a TCM. Figyelembe vettem a kinézetet és a kezelői felületet is. Elég hamar rá találtam két tökéletes programra, melyet a MacAppStore-ból le is lehet tölteni. Ugyan fizetős programokról van szó, de úgy gondolom, hogy érdemes áldozni rá. Aki nem szeretne pénzt kiadni értük, az hamar megtalálja a módját, más csatornákon keresztül a free letöltési lehetőségre. De tudjátok, torrentezni nem szabad!

Az első a Forklift

Első dolog amit megemlítenék, hogy magyar fejlesztő munkája! Ezúton is gratulálok hozzá! A mezőny legszebb, legigényesebb munkája mind a program kinézetét tekintve, mind pedig a weboldalát illetően. Stabil program. Tab-okat kezel ugyan, a könyvtárak megjelenítése kicsit furcsa az elején, mert azon kívül, hogy bele lehet lépni, még le is lehet nyitni anélkül, hogy belelépnénk. Ennek vannak előnyei és hátrányai is,de egy idő után hozzá lehet szokni a logikájához.

Képtalálat a következőre: „Forklift app”

ForkLift - File Manager and FTP/SFTP/WebDAV/Amazon S3 client

ForkLift $29,95

A második a DCommander

Számomra ez a legjobb alternatíva. Igaz nem olcsó mert 14,99 dodót le kell tenni az asztalra, de minden centet megér. Szinte ugyan úgy néz ki, mint a TCM és ugyan arra a szisztémára is épül. Aki valaha is megnyitott windows alatt egy Total Commandert vagy esetleg komolyabban használta is, azonnal otthon érzi majd magát. Nálam plusz pont járt azért is, hogy a felső panelban azonnal megnyitható a Terminal, Console, Monitor és a Disk Utility. Én úgy gondolom, hogy ez a tökéletes választás fájlok kezelésére Mac-en. DCommander weboldalán minden fontos információt megtudhattok.

Képtalálat a következőre: „Dcommander app”

DCommander

DCommander $14,99

HOZZÁSZÓLOK

Mac OS Sierra Újratelepítés és Boot USB Készítés

2017. ápr. 23., Nincsenek hozzászólások
Joe Ritter az Apple PIE YouTube csatornáján keresztül osztott meg egy nagyon jó videót, melyben bemutatja, hogy hogyan lehet boot USB-t készíteni és a Mac OS Sierra-t újratelepíteni. Jómagam is megnéztem és valóban tök egyszerű a dolog. Komoly kiadástól ment meg, hiszen elég drágán oldják meg ezt a problémát, az erre szakosodott emberkék. Gyorsan én is csináltam magamnak egy boot USB-t, mert ugye soha nem lehet tudni. Köszönjük szépen Joe Ritter-nek ezt a nagyszerű videót és nézzétek a csatornáját, mert sok érdekes tippet, trükköt mutat be nekünk.

HOZZÁSZÓLOK

Mac Billentyűzet Kiosztása

2017. ápr. 23., Nincsenek hozzászólások
Bizonyára minden kezdő Mac felhasználó találkozott már azzal a problémával, hogy hiába magyar a billentyűzet, bizony nem minden karakter van felfestve rá. Ez egyrészt érthető elgondolás, hiszen sokkal esztétikusabb a klaviatúra - öröm ránézni -, másrészt baromi idegesítő is tud lenni. 

Örök hála CodColt ismertetőjének, aki egy kis trükkel megoldotta ezt a problémát nekünk. Fogott egy angol billentyűzetet és photshop segítségével átalakította magyarra úgy, hogy minden karaktert felrajzolt nekünk. Értelem szerűen kék színnel az ALT, zöld színnel az ALT+SHIFTkombinációkkal előhívható karakterek jelölte. Így már tökéletesen látszik, hogy mi merre található a magyar billentyűzeten!

HOZZÁSZÓLOK

Az oldal a világ legkönnyebben használható weboldalkészítőjével, a Mozellóval készült.