Az Apple, az Apple Watch-al új cukorbetegség kezelési technológián dolgozik: megjelennek az “okos szíjak?”
Ha valóban ezen a vonalon indulnak el a fejlesztések és ezek létező projektek, akkor nagyon jó úton haladunk afelé, hogy nem csak egy divattermék lesz a kezünkön, hanem egy komoly önmonitorozási lehetőség. Óriási segítség lenne ez a cukorbetegek számára, hiszen nem kellene tűt használni nap mint nap. Kényelmesebbé és átláthatóbbá tenné az önvizsgálatukat. Következő lépcső remélem a vérnyomásmérés lesz.
Az Apple Watch szárnyalt, a Fitbit bukott - 2017 Q2
Azt már tudjuk, hogy az Apple egyéb bevételei is kitesznek egy Fortune 500-as gigacéget, azt viszont soha nem árulta el, hogy valójában mennyi Apple Watch fogyott. Ennek mi az oka? Szerintem senki sem tudja. Maradunk a becslések mellett.
A legfrissebb adatokat a Strategy Analytics közölte, melyből az derül ki, hogy az Apple 3,5 millió Apple Watch készüléket értékesített a legutóbbi negyedévben.
Az adatok szerint 2017 első negyedévében a cégek globálisan 22 millió eladást produkáltak okos kiegészítők terén, mely 2016 első negyedévéhez képest 21% növekedést eredményezett, hiszen akkor ez a szám “csak” 18,2 millió volt. Az Apple eladásai ugrottak meg a legjobban, hiszen 2,2 millióról 3,5 millióra duzzadt az Apple Watch értékesítése. Ez 59%-os növekedést eredményez és a teljes piac 16%-át zsebelte be, megelőzve ezzel a Fitbit-et és ismét ezen szegmens vezető cégévé lépett elő. Az Apple Watch legjobban az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban teljesített a legjobban.
A Strategy Analytics ezt az erőteljes növekedést egyértelműen az Apple Watch 2 teljesítményének tulajdonítja. Erős kereskedelmi jelenléte, intenzív marketingje és továbbfejlesztett stílusa hozta meg a sikert.
Jelenleg a piacon két cég mozgása a legérdekesebb, az Apple emelkedése és a Fitbit esése. Az egykor domináns Fitbit 2,9 millió eladásra esett vissza 2016 első negyedévéhez képest, ahol ez a szám még 4,5 millió volt. A Strategy Analytics szerint ez a kereslet lelassulása és a késői smartwatch piacra való belépése miatt lehet. Jelenleg a Fitbit a harmadik helyre csúszott vissza és a teljes piac 13,2%-át tudhatja magának.
A Xiaomi ismét beférkőzött a nagyok közé, 3,4 millió eladást produkáltak és a teljes piac 15,5%-a az övék. Ez a második helyre hozta fel a vállalatot. A Xiaomi MiBand sorozat nagyon népszerű Ázsiában és szó szerint viszik, mint a cukrot.
Az biztos, hogy figyelni kell a Kínai “nagy testvérre”, mert irtózatos ütemben fejlődnek és csupán 0,4%-os teljes piaci részesedéssel marad le az Apple mögött. Könnyen megeshet, hogy lassan befogják az első helyet. De addig is a szegmens királya a trónon: az Apple.
forrás: 9TO5Mac
Újabb Technológiai Jövőkép. Vércukormérés Apple Watch-al?!
A megoldáson nagyjából harminc ember, köztük sok orvosbiológiai mérnök töri a fejét legalább egy éve. Az apró csapat, Palo Alto valamely rejtett zugában végzik a fejlesztést, elkülönülve az Apple főhadiszállásától. A vércukormérő szenzor, a már elhunyt Apple-társalapító, Steve Jobs régi víziója volt.
Használt Apple Watch-ot Vennél? Segítünk!
Tavaly ősz óta három különböző generációs Apple Watch-ot különböztetünk meg, amikről viszonylag kevesen tudják, hogy miben különböznek egymástól.
A legnagyobb probléma, hogy általában a használt piacon összekeverik a készülékeket, és nem tudni, hogy az most első generációs (Series 0), vagy második generációs. Sőt, a második generációból kétféle is létezik: Series 1 és Series 2. Tegyük tisztába, hogy melyik generáció mit is tud, és mit érdemes vásárolni.
Apple Watch generációk
- Apple Watch (Series 0)
- Apple Watch Series 1
- Apple Watch Series 2
Az első óráját a cég Apple Watch-nak hívja. Én első generációs órának hívom. A második generáció pedig Series 1-re és Series 2-re osztódik fel. Ezek között is van különbség, de nézzük meg részletesen:
Apple Watch
- Apple S1 processzorral rendelkezik
- OLED Retina kijelző Force Touch funkcióval (450 nit)
- Zafírkristály üveg (rozsdamentesacél és 18 karátos arany)
Ion-X üveg (alumíniumtok) - Cseppálló (IPX7)
- Wi‑Fi (802.11b/g/n 2,4 GHz)
- Bluetooth 4.0
- Pulzusszámláló
- Gyorsulásmérő
- Giroszkóp
- Intelligens fényérzékelő
- Beépített lítiumionos akkumulátor akár 18 óra üzemidővel
- Mágneses töltőkábel
- USB hálózati adapter
Apple Watch Series 1
- Apple S1P processzorral rendelkezik
- OLED Retina kijelző Force Touch funkcióval (450 nit)
- Ion-X üveg (alumíniumtok)
- Cseppálló (IPX7)
- Wi‑Fi (802.11b/g/n 2,4 GHz)
- Bluetooth 4.0
- Pulzusszámláló
- Gyorsulásmérő
- Giroszkóp
- Intelligens fényérzékelő
- Beépített lítiumionos akkumulátor akár 18 óra üzemidővel
- Mágneses töltőkábel
Tehát az első generációs (Series 0) és a második generációs Series 1 között alapvető különbség a processzor. Az új S1P kétmagos lett és erősebb GPU-t is kapott, ezáltal a Series 1 szemmel láthatóan gyorsabb. Azonban a Series 1 csak alumíniumtokkal vásárolható meg, így abból nem kapható rozsdamentes acél vagy kerámia változat. Hivatalosan a Series 1-hez nem ad az Apple USB hálózati adaptert, csak töltőkábelt!
Apple Watch Series 2
- Apple S2 processzorral rendelkezik
- Beépített GPS és GLONASS
- Második generációs OLED Retina kijelző Force Touch funkcióval, kétszer nagyobb fényerővel (1000 nit)
- Zafírkristály üveg (rozsdamentesacél és kerámiatok)
Ion-X üveg (alumíniumtok) - 50 méterig vízálló – ISO 22810:2010 szabvány
- Wi‑Fi (802.11b/g/n 2,4 GHz)
- Bluetooth 4.0
- Pulzusszámláló
- Gyorsulásmérő
- Giroszkóp
- Intelligens fényérzékelő
- Beépített lítiumionos akkumulátor akár 18 óra üzemidővel
- Mágneses töltőkábel
- USB hálózati adapter
Jól látható, hogy a gyorsabb processzor mellé megkapjuk a beépített GPS és GLONASS támogatást. A kijelző kétszer nagyobb fényerővel rendelkezik, és az óra 50 méterig vízálló. Lehet használni medencében és tengerben is, de komolyabb vízisportokhoz, vagy búvárkodáshoz már nem ajánlja az Apple. Az akkumulátor idő ugyanaz maradt, de alig 1-2 mm-rel nagyobb lett az Apple Watch Series 2.
Használt Apple Watch vásárlása
Mire figyeljünk oda, ha használt Apple Watch-ot vásárolunk? Egyrészt, hogy egyezik-e az eladó kiírása a termékkel. Kérdezzünk rá, mennyi idős az óra, mert ugye ezekben is van akkumulátor, ami 2 év után már kevesebb üzemidőre képes. Nézzük meg, hogy nincsenek-e külsérelmi nyomok rajta, illetve ellenőrizzük, hogy melyik generációval van dolgunk. Ezt legkönnyebben a hozzá kapott doboz oldalán találjuk meg, illetve párosítás után az Apple Watch alkalmazás is kiírja.
A modellszámot ide kattintva tudod ellenőrizni.
Ellenőrizzük az óraszíjakat, nem lötyögnek-e, nincs-e az eredeti szíj és az óra között nagyobb rés, működik-e megfelelően az összes gomb, főként a digitális korona, ami tekeréskor be szokott ragadni.
Melyik modellt válasszuk?
Alapvetően a fenti listából már láthatjuk, melyik készülék illik hozzánk. Én azt szoktam mondani, hogy bőven elegendő az első generációs óra, ha még nem volt ilyenünk és nem tudjuk biztosan, hogy tetszeni fog-e nekünk. Ha nem szoktunk rendszeresen vízbe menni, uszodába vagy strandra, akkor is az első generáció felé hajlok. A beépített GPS csak akkor fontos, ha esetleg telefon nélkül edzenénk, minden más esetben ha velünk van a telefon, akkor logikusan az órában lévő GPS felesleges.
Én úgy tudom, külön nem adhatjuk meg, hogy az Apple Watch vagy kifejezetten az iPhone GPS-ét használja mozgáskor a rendszer. Szerintem alapvetően az óra GPS rendszerét használja, kivéve ha nincs benne. ?
Alumínium vagy rozsdamentes acél Apple Watch?
Az rozsdamentesacél Apple Watch szerintem sokkal inkább hasonlít egy klasszikus órára, elsősorban a tükörfényesre polírozott felülete miatt, így véleményem szerint ez a típus akár ékszerként is használható. A zafírkristály üveg pedig ellenállóbbá teszi, sokkal jobban bírja a karcokat, mint az alumínium változat. Ettől függetlenül én kifejezetten szeretem a Nike+ órámat is, sokszor hordom, főleg edzés vagy úszás közben. Mindkét óra képes illeszkedni az öltözködésünkhöz, de talán a rozsdamentesacél az, ami jobban “öltöztet”.
Természetesen az alumínium változat jóval olcsóbb, és ha vigyázunk rá, meghálálja. Szoftveresen nem különböznek az órák, kivéve egyes modellek esetén a számlapokban (Nike+, Hermès).
38 vagy 42 mm-es Apple Watch?
Itt is saját magunknak kell eldönteni, hogy melyik felel meg. Érdemes bemenni egy APR-be és felpróbálni, melyik áll jól. A 38 és 42 mm-es órák között gyakorlatilag nincs semmilyen hardveres vagy szoftveres különbség, azonban az eredeti szíjak közül néhány csak a kisebb órára vagy éppen a nagyobb órára érhető el (illetve a 42 mm-es órában kicsit nagyobb az akkumulátor is). Természetesen a gyengébbik nemnek mindenképp a 38-as változatot ajánlanám, ahogy a lenti képen látható, jól áll egy sima, egyszerű fehér szíjjal is.
Remélem, tudtam segíteni az Apple Watch választásban, így talán már kényelmesebben tudunk nézni használt készüléket, sokkal magabiztosabban vásároljuk meg magunknak. Ha van nektek is hasonló tippetek, írjátok meg hozzászólás formájában!
forrás: szifon.com
Új Nike Apple Watch Érkezik: NikeLab
Még 2016 szeptemberében jelent meg, hazánkban pedig egy hónappal később, október végén vált elérhetővé a Nike+ Apple Watch. Ez már a második generációs óra, ami 50m-ig vízálló és beépített GPS-szel is rendelkezik.
Idén, 2017. április 28-án pedig a Nike.com-on elérhetővé válik a NikeLab. Ez teljesen ugyanaz lesz, mint a második generációs Apple Watch órák, csak egy egyedi szíjat kap: fekete-fehér színűt. Ez egy limitált szériás Apple Watch lesz, mely csak bizonyos ideig kapható majd. Nézzétek meg a képeket.
A NikeLab óra áráról nincs szó a Nike sajtóközleményében, de biztosra vesszük, hogy a jelenlegi árakat fogja kapni, ami a 38mm-es változat esetén 139 990Ft, a 42mm-esnél pedig 149 990Ft.
forrás: szifon.com