200 millió dollárt fektet a Gorilla Glass gyártójába az Apple
Pages tippek: Hogyan legyél produktívabb
Aztán eszembe jutott, hogy elvileg kell lennie automatikus tartalomjegyzék készítőnek is a programban. Utánanéztem, és természetesen tényleg van; egyszerűbb is a használata, mint ahogy azt elsőnek gondolnád. Semmi mást nem kell tenni, mint egyszer kitalálni, hogy milyen struktúrában (értsd fejezetek, alfejezetek stb), és milyen formázással akarjuk felépíteni a szöveg vázát, majd azokat következetesen használni.
Megjelent az iOS 10.3.2 frissítés
Utoljára nagyjából másfél hónapja frissült az iOS a 10.3.1-es verzióra, most befutott az iOS legújabb frissítése, a 10.3.2. A 10.3 újdonságairól itt olvashatsz.
Természetesen közben további frissítések érkeztek: macOS 10.12.5, tvOS 10.2.1 és watchOS 3.2.2. Mint mindig, most is érdemes kihangsúlyozni, hogy még optimálisabb működés eléréséhez, bizony frissítse mindenki az eszközeit.
Az iTunes és az Apple Music is elérhetővé válik a Windows Store-ban
Hamarosan nem csak iOS-en és Androidon, hanem már a Windows-os mobilokon is hallgathatjuk az Apple Music kínálatát.
A legfrissebb információk szerint az Apple még idén elérhetővé teszi a Windows Store-ban is az iTunes-t, ami azt jelenti, hogy nem csak mobilon, hanem Windows 10 S operációs rendszeren is használhatják majd a felhasználók ezt a szoftvert. Az iTunes megjelenésével elérhetővé válik az Apple Music is a Windows-os társainknak, így már ők is hallgathatják majd a kedvenc zenéiket az Apple zenetárából, illetve a Beats 1 rádiót is, mely már Magyarországon is elérhető.
Windows-ra egyébként 2003-tól érhető el az iTunes, de sokszor a vállalat lemarad a frissítéssel, a Windows-os felhasználók később kapják meg és sajnos többször is problémákba ütköznek vele. Legutóbb például arról írtunk, hogy miért nem ismeri fel a készüléket a Windows-on az iTunes: Gyakori kérdések: mit tehetünk, ha az iTunes nem ismeri fel a készüléket Windows esetén?
Reméljük, a Microsoft Store-ba való belépéssel az Apple komolyabban veszi majd az Windows-os felhasználókat és többször frissíti majd a szoftvert is.
2017 WWDC: 10,5 hüvelykes iPad Pro és Siri Okoshangszóró
Az Apple WWDC konferencia június 5.-én indul és túlnyomórészt szoftverkonferenciáról van szó, ahol bemutatják az új szoftvereiket. Ming-Chi Kuo a KGI megbízható Apple elemzője bejelentette, hogy várhatóan az Apple két hardvertémát is felhoz az idei WWDC-n: Siri Okoshangszóró és 10,5 hüvelykes iPad Pro.
Kuo már többször említettem, hogy 50% esély van rá, hogy bemutatják a Siri Okoshangszórót, mely egy teljesen új kategóriát fog képviselni a cég kínálatában. Emellett említést tett arról is, hogy szerinte több mint 70% esélye van annak, hogy egy teljesen új 10,5 hüvelykes iPad Pro-t is lelepleznek.
Az nyilvánvaló, hogy az új szoftvereket is bemutatják. Ez azt jelenti, hogy az Apple ismerteti az iOS 11, a macOS 10.13, a tvOS 11 és a watchOS 4 legfontosabb újdonságait.
Ami az új iPad Pro bejelentését illeti, a KGI azon meggyőződésére alapozza, hogy a 10,5 hüvelykes iPad tömeges gyártását a második negyedév végén indítja el, amely elég közel áll a konferenecia időpontjához, így az remek alkalom lenne a júniusi bevezetésre.
A 10,5-ös iPad a 9,7-es iPad Pro-hoz hasonlít majd, de keskenyebb előlapokkal rendelkezik mad, így egy nagyobb kijelzőt helyeznek el ugyanarra a hozzávetőleges keretre. Nagy valószínűséggel ez lesz az előszele az új iPhone 8 dizájnjának. A KGI becslése szerint idén mintegy 6 millió 10,5-ös iPad Pro-t akar értékesíteni az Apple, megcélozva a vállalati és kereskedelmi szektorokat.
Kuo szerint a most debütáló Siri Okoshangszóró sokkal jobb minőségű és profibb hangzású lesz, mint az Amazon Echo. Ennek folyománya, hogy drágább is lesz, ami nem újdonság az Apple-nél. Azt is említi a KGI elemző, hogy érintőpanel is el lesz helyezve rajta, de a jelentésből nem világos, hogy ez kapacitív gombokat vagy érintőképernyős kijelzőt jelent esetleg.
Szóval várjuk június 5.-ét, hogy a WWDC-n mit is hoz el nekünk az Apple. Kíváncsiak lettünk, hogy valóban bemutatják két “új” terméket. Nem példátlan ez az Apple-nél, hiszen a 2012-es WWDC-n debütált az első Retina Macbook Pro is.
Egy átlagos felhasználó éves szinten egy hónapnyi időt tölt el különféle alkalmazásokkal
Az App Annie csapatának jóvoltából készült egy új felmérés, melyből nagyon érdekes dolgok derültek ki. Ezúttal arra keresték a választ, hogy milyenek egy átlagos okostelefonnal rendelkező felhasználó szokásai. Tudjátok, hogy mennyi időt töltünk el ezekkel? Illetve azt, hogy mennyi applikáció van átlagosan a telefonunkon?
Az új kutatásból megtudhattuk, hogy egy átlagos felhasználó napi szinten 2 óra 15 percet szentel a különféle alkalmazásokra – mondjuk ez akkor igaz, ha Dél-Koreában lakunk. Ha éves viszonylatban nézzük a dolgokat, akkor ez azt jelenti, hogy évente egy hónapot töltenek el különféle alkalmazások használatával. Érdemes egy pillantást vetni az alábbi diagramra, amin jól látszanak a szokások. Sajnos mi magyarok nem vagyunk köztük, de mindenhol elmondható, hogy évről évre növekszik az az idő, amit az alkalmazások használatára fordítunk.
Egy átlagfelhasználó telefonján 60-90 alkalmazás található meg, de havi szinten csak 30-at használ. Ha tovább bontjuk napi szintre, akkor statisztika szerint 9 különböző appot futtatunk. Ezek közül a legnépszerűbbek a közösségi programok, a legkevésbé használt pedig a pénzügyi appok. Érdemes még megjegyezni, hogy az iOS felhasználói 30 százalékkal játszanak kevesebbet, mint az Androidosok, de ettől függetlenül még mindig az App Store a jövedelmezőbb.
forrás: iHungary
Giphy-ben nyomul az Apple Music
Ha 2016 nem volt eléggé a gifek éve, akkor 2017 már biztosan az lesz. Az Apple új szintre emelte a marketing fogalmát: teleszórta Apple Music logóval ellátott képekkel a Giphy-t. Valószínűleg ez sokaknak nem fog tetszeni, ennek ellenére remek reklámfogás a közösségi média működését tekintve.
Tegye fel a kezét az, aki az elmúlt egy évben nem küldött vagy kapott gifet Messengerben. Na ugye. Hát ezért zseniális ötlet Apple logókkal megszórni a világ legelterjedtebb gif küldő platformját. A feltöltött képek pedig egyenesen a Twitteren landolnak, ahogy az történt első alkalommal a Harry Styles dokumentumfilm promózása kapcsán is, és vélhetően a jövőben még jópár alkalommal így fog történni. A fiatal énekes legújabb albumának bemutatója alkalmával készült a rendhagyó doksi, amely az új lemezének munkálatai dolgozza fel: a dolog érdekessége, hogy a film Apple Music exkluzív tartalom.
A gif pedig zseniális módja annak hogy az Apple közérthetően és a lehető leggyorsabban eljuttassa a felhasználókhoz az infót, melyből szinte minden kiderül. Most komolyan, mit ne lehetne elmondani pár másodpercben egy pop énekesről készült filmről? A cég ezen kívül további 84 egyedi gifet töltött fel a Giphy-re, amik mind az Apple Music egyedi tartalmaiból származnak: nem csekély marketing siker lenne mémet faragni egy-egy rövid videóból.
A Giphy szinte már szerves részét képezi az iPhone-oknak, közvetlenül a billentyűzetről is elérhető az App Store-ból elérhető alkalmazás segítségével, és jelen van a legfontosabb közösségi felületeken is, mint a Facebook vagy a Twitter. Az oldalra bárki tölthet fel egyéni gifeket, így akár az Apple is, ha úgy tartja kedvük – és nekik most nagyon úgy tartja. Kíváncsian várjuk, a rivális cégek mikor szállnak be a gif háborúba, ha lesz ilyen egyáltalán
forrás: iMagazin
6 akku töltési mítoszt leplezünk le
Mítosz 1: A nem gyári adapterek tönkreteszik az akkumulátort
Az igazság: Aki biztosra akar menni, az mindenképpen válasszon gyári Apple adaptert, mert az akkumulátorra valójában az olcsó, gyenge minőségű, ismeretlen gyártótól származó adapterek veszélyesek.
Azt rögtön érdemes tisztázni, hogy kétfajta adapter létezik: gyári (Apple), és nem gyári. Aki biztosra akar menni, annak érdemes a gyári adaptert megbízható forrásból beszerezni. A nem gyári olcsó utánzat töltők az ingadozó feszültség miatt tönkretehetik az akkumulátort, ezért hiába kerülnek a töredékébe a gyárinak, sokkal több kárt okozhatunk velük. Szervizünkben hetente többször találkozunk a gyenge minőségű nem gyári adapterek áldozataival (leggyakrabban ez a felpúposodott akkumulátor formájában jelentkezik), de hallottunk már olyanról, akinek a gépjármű elektronikájában is kárt okozott egy rossz minőségű töltő.
Mítosz 2: Ne használd a telefonodat amíg töltőn van
Az igazság: Használd bármire nyugodtan, de csak akkor, ha nem egy olcsó utánzat töltőre van éppen dugva.
Az igazság: ha egész éjszaka töltőn hagyod az iPhone-odat, amíg alszol, akkor elviekben nem kell számolnod semmilyen káros hatással azon kívül, hogy elveszik néhány töltési ciklusod.
Az igazság: Az iPhone-od ugyan tényleg csak egy gép, ennek ellenére szüksége van néha egy kis pihenésre. Az Apple javaslata szerint, annak érdekében, hogy a leghosszabb életű akkumulátor életciklussal tudj számolni, időről-időre ki kell kapcsolnod az iPhone-t, különösen, amikor alszol.
Az igazság: Jobb, ha minden nap töltöd a telefonodat, mintha teljesen lemerítenéd néha.
Az igazság: Ez a mítosz teljes mértékben igaz. A forróság és az elektronika sosem jártak kéz a kézben, és nincs ez másképp az iPhone akkumulátorok tekintetében sem.
Néha bizony előfordul, hogy szoftveres javításra szorul az iPhone/iPad. Ebben segítünk most: DFU-mód!
- Ehhez először számítógépünkön el kell indítani az iTunest, majd csatlakoztatni kell készülékünket hozzá.
- Ezután egyszerre nyomjuk le a Be/Kikapcsoló- és a Home-gombot.
- Kb. 10 másodperc után a Be/Kikapcsoló-gombot engedjük el, de a Home-gombot tartsuk lenyomva!
- Ha jól csináltuk, az iTunes feldob egy ablakot, és már kész is vagyunk.
Már csak annyi dolgunk van, hogy megvárjuk míg az iTunes rendet rak. Majd lehet újra frissíteni a készüléket. Ha szerencsénk van, minden tökéletesen fog működni és megúszunk egy utat a szervízbe.
Kipróbáltam: Apple Magic Mouse 2 - Megéri az árát!
A MultiTouch adta lehetőségek kifejezetten megkönnyítik a munkát, szerkesztést, az office használatát és a netezést. A hozzá rendelt gesztusokat pillanatok alatt meg lehet tanulni és onanntól kezdve fogva komoly segítséget nyújtanak napi szinten. Eszembe is jutott, hogy más nagy egér gyártók miért nem állnak elő hasonló ötletekkel. Az alábbiakban láthatjátok:
Drágábbak lettek az iPhone és iPad alkalmazások
Kicsit Más: Első Dombóvári Lemezbörze. Megnéztük!
Megrendezésre került az első Dombóvári Lemezbörze, melyre természetesen mi is felkaptuk a fejünket. Nem is volt kérdés, hogy szombat délelőtt meglátogatjuk a helyet és elmerülünk a bakelit világában. Ne csak mindig az Apple hírek pörögjenek, legyen egy kis kultúra is.
Mikrostar (Dürwanger Viktor - dj és producer) rég dédelgetett álma vált valóra, mikor nem csak kigondolta, de meg is valósította az I. Dombóvári Lemezbörzét. Ebben segítségére volt a dombóvári Művelődési Házban található Tinódi Kávézó vezetője Orbán Viktor István. Kettejük közös munkája már korábban elkezdődött, hiszen Mikrostar “Műv Ház” kávézóban rendszeresen pörgeti a bakelit lemezeket az oda látogató, kikapcsolódni vágyó közönségnek. A kezdeményezésük gyümölcse kezd beérni, hiszen egyre többen látogatják a helyet zenés estéken. Külön ki kell emelni, hogy a felvonultatott zenei paletta igen széleskörű, nem ragadtak le egy stílus mellett. Hallható funky, hip-hop, rap, blues, jazz, deep house, house, tech house, és szinte minden ami zene és minden ami bakeliten pörög.
Mikrostar régóta gondolkodott azon, hogy hogyan lehetne az embereket ismét közelebb hozni a bakelit zene világához. A zenés esték megalapozták benne azt az érzést, hogy még tovább kell menni, még többet kell tenni. Ki kell mozdítani az embereket a digitális világ börtönéből legalább pár órára.
Nagyjából így indulhatott ki az ötlet magja, hogy létrehoz egy lemezbörzét Dombóváron. Ilyen még nem volt itt. Nem az volt a motiváció alapja, hogy az árusok pénzzel tömött zsebbel elégedetten menjenek haza, hanem úgy gondolta, hogy az emberek jöjjenek el egy kellemes helyre és vásároljanak, cseréljenek egymást között, beszélgessenek, nosztalgiázzanak, vagy csak éppen nézelődjenek úgy, hogy ennek a középpontjában maga a bakelit legyen. Azt előre elárulom, hogy ez tökéletes sikerült is neki! Külön köszönet Somlai Adriennek a Tinódi Ház igazgatójának, tiszteletre méltó hozzáállásához, ki az ötlet hallatán azonnal partner volt az elképzelésben és mindent megteremtett annak lebonyolításához.
A Művelődési Ház alagsorában (a régi konditerem helyén) található nagy termre esett a választás, mely tökéletes helyszínt adott ehhez a kezdeményezéshez. A terem kellően eldugott és megteremti az "underground" érzést, hiszen maga az esemény, egyértelműen "mainstream" mentes volt. Semmi csilli-villi, semmi "agyonpromózott" szociál-média csillogás és mentes volt minden mai feltűnéskeltési szokástól.
A terem hangulata és légköre nagyon családias volt, háttérben kellemes zenék szóltak és az ember arra kapta fel a fejét, hogy itt bizony az emberek beszélgetnek, mosolyognak, sztoriznak, régi ismerősők találkoznak egymással és új ismerősöket szereznek. Pár órára mindenki analóg volt ebben a digitális világban. Szépen szállingóztak az érdeklődők és folyamatosan cserélődött a terem atmoszférája.
Én megmondom őszintén, hogy nagyon jól éreztem magam, jó volt a hangulat, régi ismerősökkel, barátokkal - kiket már rég nem láttam - futottam össze, sőt még olyan emberrel is találkoztam, akit ugyan “ismertem”, de még nem találkoztunk élőben (Adam Byrd). Kicsit szemezgettem gyermekkorom nagy nótái és régi bulikon pörgetett “klub himnuszok” között. Közben jókat nevettünk a régi emlékeken, bizony mi is öregszünk. A kedvem is megjött ahhoz, hogy komolyabban elgondolkodjak egy lemezjátszó beszerzésén.
A kezdeményezés egyértelműen jó ötlet és az irány is nagyon jó. Jómagam elégedett arcokat láttam és nekem úgy jött le, hogy ez mindenkinek bejött. Aki lemaradt róla az egyrészt bánhatja, másrészt nem kell elkeseredni, mert nyáron ismét érkezik a II. Dombóvári Lemezbörze, hiszen Mikrostar elárulta, hogy negyed évenként szeretné megrendezni az eseményt. Szerintem már most sokan várjuk a következőt.
Lemezbörze után este, a Tinódi Kávézóban folytatódott a bakelitek pörgetése, Mikrostar és vendégei keze alatt egy jó kis buli közepette, mely méltó lezárása ennek napnak. Valami elkezdődött Dombóváron.